autonehoda..

dobrý den,mám dotaz ohledně autonehody,která se stala dne 2.11.2008.Byla jsem spolujezdec a vina byla řidiče druhého vozidla.Toho dne jsem se cítila dobře,ale 3.11.2008jsem šla do nemocnice na ošetření.Měla jsem měsíc nemocenskou s poraněnou krční páteři.Pak jsem nástoupila do zaměstnání.Problémy mi začli v dubnu 2009,kdy jsem opět nastoupila nemocenskou,kde mi postupně lékáři zjistili posunutý obratel,který poškodil míchu.Zčásti mi ochrnuli všechny končetiny..teď jsem po operaci,ale následky mi zůstanou.Chci podat tresní oznámení na řidiče,který způsobil nehodu,ale bylo mi řečeno policií,že případ je uzavřen a že není možné,aby to bylo z té nehody.Mám veškeré zprávy o mém stavu a lékaři tvrdí opak.Mám nějakou šanci??A jaká je promlčecí lhůta??děkuji

Odpovědi
LuciJe

Šanci máte – případ může být uzavřen i v den nehody, pokud jsou všichni účastníci nehody propuštěni bez zranění vyžadujícího pracovní neschopnost, avšak pokud někdo z účastníků na neschopenku nastoupí do týdne od nehody (což splňujete), uzavření případu se ruší a případ se znovu otvírá. Obraťte se na soud.