reggo

Automobil po zesnulém. Co se stane s vozidlem po smrti majitele?

Zdravím. Chci se zeptat co se stane s vozidlem po smrti majitele. Známému zemřel před dobou otec a zůstal po něm vůz, který jeho syn dále využíval ale údajně nijak neřešil přepis a podobné věci. Je to vůbec možné? Nezaniklo vozidlo po 1.červenci? Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Vozidlo nezanikne. Přepis by si měl udělat ten, komu auto připadne v dědickém řízení. Piokud ho nepřihlásí, nic se v podstatě neděje, ale může mít značné problémy s prodejem,s lik­vidací a v případě že bude účastníkem nehody budou problémy s pojišťovnou a s náhradou škody, i když pojištění platí.

Další odpovědi
gecco

Vozidlo je předmětem dědického řízení – a „co se s ním stane“ záleží na výsledku dědického řízení…
😉
Ale nevidím důvod, proč by (v tomto kontextu) mělo vozidlo po 1.7.2015 „zaniknout“…

Funna

stane se součástí dědictví…

anonym

Před v čtyřmi lety mnė zemřel otec a po něm zůstalo auto.Notářska sepsala vše po něm zbylo a se sestrou a matkou jsme se dohodli, kdo co bude dědit.Auto,barák, garáž se napsalo všechno na mně a já pak sestru vyplatil,matka se vzdala dědictví, auto se prodalo(peníze dostala sestra o garáž a barák se rozdělíme, až se to prodá)…matka dožije v baráku, takže ostatní se bude řešit až po její smrti.
Je vidět, jací jsou lidí bordeláři, my jsme chtěli mít všechno vyřešené hned, aby se nikdo na nic nemohl vymlouvat.

anonym

Pokud bylo vozidlo řádně přihlášeno,ručení nezaniklo,ovšem,po­jistné by jste měli platit nadále,je to povinnost po zemřelém,jinak hrozí pokuta.
http://auto.e­urozpravy.cz/ra­dy/66557-pozor-povinnost-hradit-povinne-ruceni-trva-i-po-umrti-vlastnika-vozu/
Zde více:https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=automobil+po+smrti­+majitele

cukrar

Vozidlo bude zahrnuto do dědictví, dědicové se dohodnou, koho vozidlo bude, nebo to určí soud.
Vozidlo nemůže zaniknout. Je důležité, aby se o vozidlo někdo stzraral, vetšinou je to dohoda dědiců, kdo bude vozidlo potencionálně vlastnit.
ten musí uzavřít pojištění.

reggo

Tomu rozumím, ale to může třeba 10 let po smrti původního majitele automobil využívat i když je v techničáku napsaný jeho otec?

gecco

Jak píšu – záleží na průběhu a výsledku dědického řízení…
A jo – pokud se toto řízení ´protáhne´, klidně „třeba 10 let“.
___
Předpokládám, že:

  • auto je normálně přihlášené
  • je placena zákonná pojistka

😉

reggo

Ano je pojištěné. A například pokuty platí te na koho je vozidlo pojištěné?

gecco

Pokuty platí

  1. řidič
  2. provozovatel (majitel)

___
Zajímavá situace…
Pokud řidiče policajti při přestupku nechytí (platí automaticky řidič), je povinen zaplatit pokutu majitel – určitě to má řešení, jen já nevím jaké…
😉

cukrar

  1. provozovat, ten se dohledá, páč kdo chce ten najde. Není problém najít notáře, který projednává dědictví, zjistit, kdo je zodpovědný za vozidlo do konce dědického řízení.