kajicek94

Je nějaký způsob jak zrcadlovkou docílit automatického zaostření určitého objektu (mého obličeje)?

Dobrý den,
mám zrcadlovku Nikon D5100 a potřeboval bych poradit s automatickým ostřením v živém náhledu. Řekněme, že bych chtěl natočit video, kde budu asi 3 m od spouště a nebudu se moci sám zaostřit. Je nějaký způsob jak toho automatického zaostření určitého objektu (mého obličeje) docílit?

Automatické aostřování zrcadlovkou v živém náhledu

Odpovědi
Lamalam

Ten foťák neznám, ale předpokládám, že v režimu Live View se dá autofokus přepnout na Face Detect, takže by to fungovat mělo. Jde jen o to, zajistit spuštění na dálku 3 m. Nevím, zda se k tomu dá koupit dálkové ovládání, pokud ne, musíš použít kabelovou spoušť, ale ty bývají obvykle dlouhé jenom 1,5 m.

Tak dálkové ovládání k tomu je, funguje to s klasickým ML-L3, takže by neměl být žádný problém.

Klaproth

Mělo by to jít. Skoro každý fotoaparát má v režimu živého náhledu možnost zaostřování s detekcí tváře. Stačí jenom nějak zajistit spuštění na dálku (kabel, IR nebo radio). Kabelová spoušť i IR ti na D5100 bude fungovat, s radiovým ovládáním si nejsem jistý.

Emefej

Neznám ten foťák, ale pomocí dálkové spouště (kabel i IR) se obvykle ovládá pouze spoušť fotoaparátu, nikoliv spoušť videa. Takže na dálku asi video nenatočíš, jedině pomocí radiové spouště.