Sniper37

Automatická nebo manuální převodovka

Chci si koupit nové auto a zajímá mne zda je lepší automat nebo manuál. Hlavně co se týče oprav a servisu. Pořizovací cena je téměř stejná, ale cena oprav a servisu atd.??
Doplňuji:
Novým autem jsem myslel, že bude nové pro mě. Chci audi A4 avant 4×4 r.v.2005/6 2.0–3.0Tdi

Nejlepší odpověď
odik

Píšete NOVÉ auto, takže cenu oprav a servisu bych opravdu neřešil. Pokud bude nějaká vada z výroby, tak to opravíte v záruce … a dál? při normální jízdě převodovku tak rychle neodrovnáte.
Takže co si pořídíte je spíš na Vaší pohodlnosti a co od auta chcete – já osobně beru manuál … ale uznávam, že pokud bych byl manager, který denně objíždí pobočky po celé republice – tak budu OBECNĚ na jízdu autem koukat asi taky jinak než teď

Další odpovědi
edd

Podělím se se svou zkušeností s automatem./ Santa diesel 2,2 /.Mám za rok najeto pouhých 11.000 km.Ale drtivá jízd ve městě./ nejdelší cesta v jednom zátahu cca 100km/.Spokojenost maximální-ten automat je skutečně pro jízdu ve městě / semafory,přecho­dy,zácpy../ komfortní.
Přidržíš brzdu a při rozvícení zelené jseš daleko nejrychlejší na startu…než mnozí vymáčknou spojku,zařadí atd. jseš u dalšího semaforu /..pokud někteří nemají zařazenou jedničku a vymáčknutou spojku..jako plochodřážní jezdci na startu..ale co na to zase ta spojka,že? /.
Obecně je známý fakt,že vozidlo s automatickou převodovkou má spotřebu větší.Ale když si uvědomíš,že Santa má kolem 2tun,a navíc jezdíš s citem a využíváš setrvačnosti této hmotnosti,dá se ta spotřeba přežít.Téměř nikdo mi nevěří ( pokud tedy můžeme věřit počítači spotřeby),že ukazatel spotřeby mi přes léto držel /dlohodobě-NENULUJI /-na průměrné spotřebě 8,0 l/100 km a teď v podzimních měsících vyskočil na 8,1 l/100km.Myslím si,že to je docela dobrá spotřeba.Jistě někdo namítne,že jezdím jako „brzdič " provozu.Nikoliv-ale dodržuji vyhlášku ale stejně si někdy dovolím ve městě to brnkout kolem 70 km/hod.Často mne mnozí rádoby dobří řidiči agresivně předjedou a docela snadno.Já vím,kde ne mne číhá další semafor.A když vidím z dálky,že svítí zelená,jistě to již nedojedu,tak proč spěchat.A také jo,ti co mne museli předjet jsou u té červené,která se již rožla, DŘÍVE NEŽ JÁ.Ale akorát tam déle čekají,já jsem na těch semaforech za nimi jako 2 či třetí.Ale oni to mají za vyšší spotřebu,mnohdy bezhlavé riskování při předjíždění a každopádně porušování vyhlášky.
Takže k dotazu:..s au­tomatickou převodovkou u Santy jsem maximálně spokojen.Santa v každém případě není auto na předvádění akcelarace a závodění..kdo bude u dalšího semaforu dříve.
Doporučuji a nedat se odradit řečmi o "hrozně“ velké spotřebě s automatem.

mj81

Jezdil jsem několik let s autobusem, měli jsme v podniku karosy s automatickou i s manuální převodovkou. S manuální nebyl problém nikdy, ale na automatické se občas nějaká závada projevila. Druhá věc je ta, že „automaty“ měly o něco vyšší spotřebu.
Na druhou stranu, převodovka v autě bude asi trošku jiná, než v autobusu, takže nevím, jestli moje odpověď pomůže.

hujer

Sám jsem proti automatu, ale všichni mi říkají, že jakmile zkusím auto s automatickou převodovkou, už nebudu chtít jiné. Proto to raději nezkouším… 🙂
Druhou otázkou pak jsou ceny případné opravy.....

COVERENDER

OSOBNĚ MAM TEDA ZKUŠENOST S AUTOMATEM V MB 270cdi JINAK VŽDY S MANUÁLEM ALE POKUD MAM AUTO PRO POTĚŠENÍ A NE JAKO NAPR. PRACOVNÍ NÁSTROJ TAK BYCH DO TOHO NEŠEL. I KDYZ JE PRAVDA ZE TIPTRONIC U AUDI MUZE BYT ZAŽÍVNEJSI NEZ OBYČ AUTOMAT U TOHO MERCEDESU… JA OSOBNĚ BYCH SI OBE PŘEVODOVKY VYZKOUŠEL… U NOVÉHO AUTA BYCH OPRAVY NEŘEŠIL… ZÁRUKA JE ZÁRUKA.

novottom

K tomuto tématu ještě doporučuji nastudovat tento článek http://citroen­.carling.cz/ak­tuality/premys­lite-nad-vozem-s-automatickou-prevodovkou shrnující hlavní (ne)výhody.