Avatar uživatele
Sniper37

Automatická nebo manuální převodovka

Chci si koupit nové auto a zajímá mne zda je lepší automat nebo manuál. Hlavně co se týče oprav a servisu. Pořizovací cena je téměř stejná, ale cena oprav a servisu atd.??
Doplňuji:
Novým autem jsem myslel, že bude nové pro mě. Chci audi A4 avant 4×4 r.v.2005/6 2.0–3.0Tdi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BEAES před 5255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
odik

Píšete NOVÉ auto, takže cenu oprav a servisu bych opravdu neřešil. Pokud bude nějaká vada z výroby, tak to opravíte v záruce … a dál? při normální jízdě převodovku tak rychle neodrovnáte.
Takže co si pořídíte je spíš na Vaší pohodlnosti a co od auta chcete – já osobně beru manuál … ale uznávam, že pokud bych byl manager, který denně objíždí pobočky po celé republice – tak budu OBECNĚ na jízdu autem koukat asi taky jinak než teď

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
edd

Podělím se se svou zkušeností s automatem./ Santa diesel 2,2 /.Mám za rok najeto pouhých 11.000 km.Ale drtivá jízd ve městě./ nejdelší cesta v jednom zátahu cca 100km/.Spokojenost maximální-ten automat je skutečně pro jízdu ve městě / semafory,přecho­dy,zácpy../ komfortní.
Přidržíš brzdu a při rozvícení zelené jseš daleko nejrychlejší na startu…než mnozí vymáčknou spojku,zařadí atd. jseš u dalšího semaforu /..pokud někteří nemají zařazenou jedničku a vymáčknutou spojku..jako plochodřážní jezdci na startu..ale co na to zase ta spojka,že? /.
Obecně je známý fakt,že vozidlo s automatickou převodovkou má spotřebu větší.Ale když si uvědomíš,že Santa má kolem 2tun,a navíc jezdíš s citem a využíváš setrvačnosti této hmotnosti,dá se ta spotřeba přežít.Téměř nikdo mi nevěří ( pokud tedy můžeme věřit počítači spotřeby),že ukazatel spotřeby mi přes léto držel /dlohodobě-NENULUJI /-na průměrné spotřebě 8,0 l/100 km a teď v podzimních měsících vyskočil na 8,1 l/100km.Myslím si,že to je docela dobrá spotřeba.Jistě někdo namítne,že jezdím jako „brzdič " provozu.Nikoliv-ale dodržuji vyhlášku ale stejně si někdy dovolím ve městě to brnkout kolem 70 km/hod.Často mne mnozí rádoby dobří řidiči agresivně předjedou a docela snadno.Já vím,kde ne mne číhá další semafor.A když vidím z dálky,že svítí zelená,jistě to již nedojedu,tak proč spěchat.A také jo,ti co mne museli předjet jsou u té červené,která se již rožla, DŘÍVE NEŽ JÁ.Ale akorát tam déle čekají,já jsem na těch semaforech za nimi jako 2 či třetí.Ale oni to mají za vyšší spotřebu,mnohdy bezhlavé riskování při předjíždění a každopádně porušování vyhlášky.
Takže k dotazu:..s au­tomatickou převodovkou u Santy jsem maximálně spokojen.Santa v každém případě není auto na předvádění akcelarace a závodění..kdo bude u dalšího semaforu dříve.
Doporučuji a nedat se odradit řečmi o "hrozně“ velké spotřebě s automatem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mj81

Jezdil jsem několik let s autobusem, měli jsme v podniku karosy s automatickou i s manuální převodovkou. S manuální nebyl problém nikdy, ale na automatické se občas nějaká závada projevila. Druhá věc je ta, že „automaty“ měly o něco vyšší spotřebu.
Na druhou stranu, převodovka v autě bude asi trošku jiná, než v autobusu, takže nevím, jestli moje odpověď pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hujer

Sám jsem proti automatu, ale všichni mi říkají, že jakmile zkusím auto s automatickou převodovkou, už nebudu chtít jiné. Proto to raději nezkouším… 🙂
Druhou otázkou pak jsou ceny případné opravy.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
COVERENDER

OSOBNĚ MAM TEDA ZKUŠENOST S AUTOMATEM V MB 270cdi JINAK VŽDY S MANUÁLEM ALE POKUD MAM AUTO PRO POTĚŠENÍ A NE JAKO NAPR. PRACOVNÍ NÁSTROJ TAK BYCH DO TOHO NEŠEL. I KDYZ JE PRAVDA ZE TIPTRONIC U AUDI MUZE BYT ZAŽÍVNEJSI NEZ OBYČ AUTOMAT U TOHO MERCEDESU… JA OSOBNĚ BYCH SI OBE PŘEVODOVKY VYZKOUŠEL… U NOVÉHO AUTA BYCH OPRAVY NEŘEŠIL… ZÁRUKA JE ZÁRUKA.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novottom

K tomuto tématu ještě doporučuji nastudovat tento článek http://citroen­.carling.cz/ak­tuality/premys­lite-nad-vozem-s-automatickou-prevodovkou shrnující hlavní (ne)výhody.

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek