Auto na vodik – co to je ?? -iv-

Nejlepší odpověď
Hykam

Auto s novým typem pohonu. Místo benzínu nebo nafty „spaluje“ motor vodík, tudíž z výfuku jdou pouze páry – ekologický pohon.
Zatím jsou pouze ve vývoji, sériově se nevyrábí.
Největší problém je zatím tankování stlač. vodíku (vysoké riziko výbuchu).

Další odpovědi
Hlada

Nejde o nic převratného. Běžný pístový motor, tak, jak ho známe, může po malých úpravách spalovat různá paliva, jedním z nich je vodík. O tom, které palivo se prosadí rozhoduje víc ekonomika a politika, než technika. Za války se například jezdilo na dřevoplyn.

cukrar

i v amatérských podmínkách můžete vyrobit vodík a jezdit na vodík (doma) ale výroba vodíku je ještě příliš drahá......