smoulinkaq

Auto mam v depozitu a pojištovná UNIGA mě žadá o vypovězeni smlouvy je jejich postup spravný?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, postup pojišťovny je správný. Vlastně v tomto pořípadě jedná pojiuťovna velmi korektně. Mohla by po Tobě totiž požadovat dlužné pojistné, ačkoliv vozidlem nejezdíš.
Je třeba si uvědomit, že pojišťovna a depozit není jedno a totéž. Pojistnou smlouvu uzavírá klient s pojišťovnou a ve smlouvě je ujednání o povinnosti klienta nahlásit bezodkladě záležitosti, které mají dopad na uzavřenou pojistnou smlouvu a také na pojištěný předmět, v tomto případě vozidlo.
Praxe je v případě odevzdání SPZ do depozita taková, že neprodleně s dokladem o uložení SPZ se jde do pojišťovny zrušit platná pojistná smlouva. V opačném případě smlouva platí do doby její výpovědi jak ze strany pojistníka, tak pojištěného.
Když si přečteš pojistné podmínky, tak to tam najdeš. Zajdi tedy do pojišťovny s dokladem a pojistku zruš.

Další odpovědi
Reezo

moc to nechápu, o jakou smlouvu jde? a auto v depozitu nebo VTP? (velký technický průkaz)?? Pokud si člověk bere půjčku na auto, tak se pak následně zasílá VTP průkaz do depozitu. po ukončení splácení, by se měl VTP navrátit k vám. Na základě čeho vypověděli smlouvu? Můžete nascanovat a někam to uložit pro náhled?

cukrar

smoulinka, Váš dotaz je nejasný.
Vy jste vozidlo dočasně vyřadila z provozu, odevzdala značky a malý techničák na evidenci vozidel. Pak jste vozidlo odstavila mimo pozemní komunikaci na soukromý, veřejně nepřístupný pozemek. Proto taky není potřeba platit pojištění. Proč UNIQA žádá o vypovězení smlouvy? Vy jste jim sdělila, že je vozidlo v depozitu? Vy chcete mít vozidlo pojištěno i nadále?

Rezeo,
„Pokud si člověk bere půjčku na auto, tak se pak následně zasílá VTP průkaz do depozitu“

toto sdělení máte něčím podloženo? Nebo jak jste na to přišel? Ještě jsem nikdy neslyšel, že se velký techničák ukládá do depozita..