Natee

Auto / Autobus z hlediska financí

Co se na každodenní dojíždění do školy / práce hodí víc? Autobus, nebo auto? Co je finančně náročnější? Co mi vyjde dráž.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud budeš jezdit sama je lacinější autobus. Pokud by jste jezdili alespoň dvá a o náklady se dělili, bude to vycházet již lépe pro auto. Samozřejmě že také záleží na typu auta a vzdálenosti. Čím větší vzdálenost tím lépe pro variantu auto.
Cena benzínu ale určitě půjde na 40 Kč. V Německu tam v přepočtu již jsou. Ale ono jízdné půjde také !!

Udělat si kalkulaci pro člověka který chodí do školy a může jezdit autem ,by neměl být takový problém.

Další odpovědi
www

Stačí zjistit cenu jízdného autobusem. Pak podle typu auta a km cenu spotřebovaného paliva, případně to podělit dalšími přispívajícími spolucestujícími (budou-li) a máš cenu za dopravu autem. Pak uvidíš rozdíl.
Pokud chceš jezdit sama, auto bude levnější, nehledě k času a mobilitě.

Hlada

Cena 1km auta s amotrizací je asi 6 Kč, cestovné autobusem asi 1,20 Kč/km. Při pravidelném dojíždění autobusem je navíc možné uplatnit různé slevy.

Michal Kole

Nejlevnější to bude, když bude auto PLNĚ obsazené auto (4 osoby) a + 1 v kufru 😁 😁 😁