arygnoc

Auta jsou rychlejší a bezpečnější. A co řidiči?

Nejlepší odpověď
tom004

Protože,ať se komu líbí nebo ne,jsou naši občané stále bohatší,rodiny svým dětičkám rádi koupí rychlá auta,nebo motorky(někdy je to úplatek za to,že se jim nemohou věnovat),a „děti“ bez jakýchkoliv zkušeností,na silnici umírají,a nejen oni sami.Stačí se podívat na věk těch,kteří nehody zaviní.

Další odpovědi
slad08

A řidiči jsou zpomalenější a bláznivější.

led

Technika musí slúžiť človeku, nie naopak.
Žiaľ, v súčasnej dobe si technika už podrobila a pretvorila na svoj obraz veľa ľudí. Na zbraň musia byť testy, zbrojný preukaz, ale uvedomuje si niekto z kompetentných, že aj auto v rukách neschopného šoféra je zbraň?
Asi ma teraz postavíte na križovatku ako terč:
Myslím, ak by sa v pravidelných intervaloch robilo preverovanie schopností šoférov, nielen fyzických ale aj psychických, znížila by sa nehodovosť. Tým, čo by neprešli, by sa odobral vodičský preukaz a bez milosti.

iceT

…stále bezohlednější,a­gresivnější…sta­čí si stoupnout k přechodu pro chodce bez semaforu-jeden se nedočká toho,že když řidič zastaví z jedné strany,tak by mělo zastavit i protijedoucí auto…ale chodec čeká,jestli přijíždející auto zastaví nebo aspoň přibrzdí,ale ono ne.Pak si řidič,co má snahu chodce pustit klepe na hlavu,proč vlastně čeká…

tasiri

Zapomněl jste napsat „a chytřejší“. Tak i tak jsou případy, kdy je to, bohužel, pravý opak…