Rafaelo111

Existuje rozdvojka/redukce pro připojení dvou zařízení do PC reproduktorů s Jack 3,5 samec?

Audio rozdvojka

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky

Dobrý den, existuje rozdvojka/redukce pro připojení dvou zařízení do PC reproduktorů s Jack 3,5 samec ? Potřebuji propojit 2 výstupy (jako např. z PC a z tabletu) s repro abych nemusel stále přepojovat.
Našel jsem akorát redukce pro připojení sluchátek a mikrofonu do 1 výstupu na PC. Děkuji

Odpovědi
Edison

Jedině přepínač. Jinak riskuješ zničení výstupů těch zdrojových zařízení. Některá repro jej mohou mít v sobě.

Hlada

Výstupy není možné spojit přímo parelelně, protože by se vzájemně ovlivňovaly. Vstupní impedance následujícího článku audio řetězce musí být 5–10× větší, než výstupní impedance předcházejícího. Výstupy je potřeba oddělit minimálně sériovými odpory. Je jedno, jak se to udělá fyzicky. Externí krabičkou se slučovačem nebo zabudováním druhého vstupu do zesilovače.

Brblal

Nějaké audio redukce na Jack 3.5mm jsou zde (pozor na to, co je zástrčka a co zásuvka) a co je stereo nebo mono.

(jsou tam i 4 pólové jacky, ale ty se u audio nepoužívají (ty se používají jen u radiostanic), a dále větší jacky prům. 6.3 mm).

Zdroj: https://www.ges­.cz/cz/kabely-konektory/audio-video-redukce/jack-jack/SCH1.html

Dochy

Nejde to tak, musíš mít přepínač, nebo směšovač.
Bohužel když jsem něco našel, bylo to na RCA konektory, takže by se to dále prodražilo o redukce. Dal by se jednoduše udělat, nejdražší součástí by byla krabička a práce se sháněním dílů…

Snadno bys „mohl“ použít klasickou rozdvojku (na dvoje sluchátka) vzhledem k tomu, že naprosto bez potíží lze sehnat kabely s libovolnými kombinacemi samec/samice a ty rozdvojky směr signálu nijak neřeší, ale jak píše Edison, pouštěl bys výstupy z různých zařízení naostro proti sobě a to se zkrátka nedělá. (Zpravidla jsou konstruovány i s ochranou proti zkratu, takže s největší pravděpodobností by i tohle zvěrstvo přežili, ale záruku Ti na to nikdo nedá a jak bude vypadat výsledná kvalita Ti taky nikdo dopředu neřekne.)

Edison

Hlado, to lze v zásadě jen pokud se spojují předzesilovače k výstupnímu zesilovači a to na pevno. Jde o to, že je třeba pro toto uspořádání nastavit správně úrovně.