SpiderRoy

Atari 800 XL – výkupní cena?

Zdravím, našel pc zn. Atari 800 XL, chci se zeptat, jestli má nějakou cenu. Je to nálezový stav. Děkuji

Odpovědi
Dochy

Tipnul bych tak 100–500 podle toho jaké budeš mít štěstí
Doplňuji:
tedy pokud je funkční

led

Pre zberateľa má zberateľskú a historickú cenu, pri súčasných cenách výpočtovej techniky na praktické použitie je drahý (nutnosť externej zobrazovacej jednotky, zálohovania zdroja, zálohovania software, spotreba elektrickej energie)
Pokiaľ by si nejaký kutil dokázal pomocou neho urobiť a naprogramovať „inteligentný byt (dom)“ je to zaujímavé riešenie vzhľadom na jeho robustnosť, odolnosť a jednoduchosť programovania…

Dochy

led: Asi nebudu moc souhlasit s tím „robustní pro inteligentní dům“ Ty domácí počítače nebyly konstruovány na extrémní spolehlivost a nonstop běh. Nevěřil bych mu, že vydrží běžet celý rok bez škobrtnutí.

led

tá cena vyzerá reálna.

led

Či celý rok to neviem, až toľko som ho nemala zapnutý, to je pravda, ale mnohokrát pracoval dlhšie než to bolo únosné a vypínal sa len televízor, hlavne keď sa vyrábal software a kým to nebolo naladené, tak sa ani nevypol. Kto by už čakal na nové nahratie do kompu…
Robustný, vyjadrujem sa tak, pretože zniesol naozaj hrubé zaobchádzanie, To boli aj tie krásne časy keď sme si na kolene vyrábali hardware. Pamätáte napríklad, z čoho boli kontakty na konektor? (obľúbené hroty z večných pier). Verím, že môže byť funkčný, aspoň môje Ataríčko ešte funguje.