Avatar uživatele
terry

Ať už jste věřící nebo ne, četli nebo aspoň prolistovali jste Bibli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Illines, anonym, anonym, anonym, anonym, zjentek před 4001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Ano cetl take jsem cetl i jeji protiklad takzvanou satanskou bibli od Atona Szandora LaVey a …ikdyz se radim mezi pohany neni moudre vedet jen o jedne vire a slepe ji verit clovek by mel zkounat a byt otevren vsem nazorum ikdyz nemam rad cirkev jako takovou a v bibli je spousta blabolu tak sama o sobe neni spatna…takze nabozenstvi take neodsuzuji ..odsuzuji cirkev samou.a lidi kteri veri slepe a poslusne …v takovych pripadech nohou delat ve jmenu boha a Jezise Krista zrudne veci.. ikdyz to tak nebylo v bibli mysleno …ostatne stejne jako kodex uzivatele na techto ztrankach si i bybli muzou lide vykladat ruzne a kdo za to muze ? nikdo lide jsou ruzni …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

studoval jsem nějak tu knihu a za mě nejlépe to vyjadřuje třeba Uzel, nejnověji zde:
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/297955-radim-uzel-bible-kniha-plna-hororu.html
Doplňuji:
ocko: mohla bys sem terry poslat návrh, jak by měla znít jjejí asná otázka „tentokrát poněkud správně?“ ,)

Upravil/a: zjentek

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, Damiana Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano, taky satanskou bibli a číhl jsem i na korán. Korán mi připadá jako výcuc z bible, satanská má zase hlavní myšlenku " Dělej si co chceš, ale následky si poneseš", inu každá akce má reakci. Bible má základy hygieny, soužití, jak se i stravovat (má i korán). Jo toho dost na mozkovou kůru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přečíst, prolistovat a pochopit Bibli jsou velmi rozdílné etapy.
Nemyslím si, na rozdíl od ocko, že Bible popisuje historii. O popis a rozkrytí historických fakt se snaží dílo Zenona Kosidowskeho v knize Příběhy Mrtvého moře. Já osobně se pokládám za agnostičku, ale znalost takových děl jako je Bible, Korán, Satanská bible, některé budhistické knihy a další, patří
ke všeobecnému vzdělání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jistě. Patří to ke všeobecné vzdělanosti každého člověka. Nebudu přece odsuzovat něco nebo nesouhlasit s něčím o čem nic nevím. Nebo to naopak obdivovat či o tom jen diskutovat. Studovala jsem více Svatých knih – viz odkaz.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svat%C3%A­1_kniha
Některé mě zaujaly více, jiné méně. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

Cetl jsem prvnich par stranek a pak jsem zjistil ze existuje mnohem lepsi sci-fi a fantasy literatura…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Terry, Tvůj dotaz je tentokrát položen poněkud nesprávně. Bibli není možno chápat jako každou jinou knihu. Popisuje historii a zřejmě na světě není dílo jí podobné. Od počátku do konce jsem ji pročetla pětkrát. Ale k jednotlivým pasážím se vracím a čerpám z nich moudrost a poučení. Také ji mám v šesti výtiscích. Jednu v obrazech od Gustave Dorého – úžasný kousek. S biblí nakládám jako s encyklopediemi. Když na nějaký problém narazím, hledám v ní vysvětlení. Bible, to je studium na celý život.
Doplňuji:
Ad zjentek – jak znám terry, tak ta mou „narážku“ pochopila, takže nebude třeba zde rozvádět, co jsem svým příspěvkem myslela. Ostatně pro normálního člověka to z mého příspěvku srozumitelné nejspíš je. Pokud to Tobě jasné není, tak jsem tím chtěla říci, že jako literární dílo má bible zcela výjimečnou a nezastupitelnou­ úlohu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

nikdy bych ji nečetla promiňte
mi to, je zajímavější počtení ..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek