terry

Ať už jste věřící nebo ne, četli nebo aspoň prolistovali jste Bibli?

Nejlepší odpověď
badisko

Ano cetl take jsem cetl i jeji protiklad takzvanou satanskou bibli od Atona Szandora LaVey a …ikdyz se radim mezi pohany neni moudre vedet jen o jedne vire a slepe ji verit clovek by mel zkounat a byt otevren vsem nazorum ikdyz nemam rad cirkev jako takovou a v bibli je spousta blabolu tak sama o sobe neni spatna…takze nabozenstvi take neodsuzuji ..odsuzuji cirkev samou.a lidi kteri veri slepe a poslusne …v takovych pripadech nohou delat ve jmenu boha a Jezise Krista zrudne veci.. ikdyz to tak nebylo v bibli mysleno …ostatne stejne jako kodex uzivatele na techto ztrankach si i bybli muzou lide vykladat ruzne a kdo za to muze ? nikdo lide jsou ruzni …

Další odpovědi
zjentek

studoval jsem nějak tu knihu a za mě nejlépe to vyjadřuje třeba Uzel, nejnověji zde:
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/297955-radim-uzel-bible-kniha-plna-hororu.html
Doplňuji:
ocko: mohla bys sem terry poslat návrh, jak by měla znít jjejí asná otázka „tentokrát poněkud správně?“ ,)

anonym

Ano, taky satanskou bibli a číhl jsem i na korán. Korán mi připadá jako výcuc z bible, satanská má zase hlavní myšlenku " Dělej si co chceš, ale následky si poneseš", inu každá akce má reakci. Bible má základy hygieny, soužití, jak se i stravovat (má i korán). Jo toho dost na mozkovou kůru.

anonym

Přečíst, prolistovat a pochopit Bibli jsou velmi rozdílné etapy.
Nemyslím si, na rozdíl od ocko, že Bible popisuje historii. O popis a rozkrytí historických fakt se snaží dílo Zenona Kosidowskeho v knize Příběhy Mrtvého moře. Já osobně se pokládám za agnostičku, ale znalost takových děl jako je Bible, Korán, Satanská bible, některé budhistické knihy a další, patří
ke všeobecnému vzdělání.

Damiana

Jistě. Patří to ke všeobecné vzdělanosti každého člověka. Nebudu přece odsuzovat něco nebo nesouhlasit s něčím o čem nic nevím. Nebo to naopak obdivovat či o tom jen diskutovat. Studovala jsem více Svatých knih – viz odkaz.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svat%C3%A­1_kniha
Některé mě zaujaly více, jiné méně. 🙂

Reuef

Cetl jsem prvnich par stranek a pak jsem zjistil ze existuje mnohem lepsi sci-fi a fantasy literatura…

anonym

Terry, Tvůj dotaz je tentokrát položen poněkud nesprávně. Bibli není možno chápat jako každou jinou knihu. Popisuje historii a zřejmě na světě není dílo jí podobné. Od počátku do konce jsem ji pročetla pětkrát. Ale k jednotlivým pasážím se vracím a čerpám z nich moudrost a poučení. Také ji mám v šesti výtiscích. Jednu v obrazech od Gustave Dorého – úžasný kousek. S biblí nakládám jako s encyklopediemi. Když na nějaký problém narazím, hledám v ní vysvětlení. Bible, to je studium na celý život.
Doplňuji:
Ad zjentek – jak znám terry, tak ta mou „narážku“ pochopila, takže nebude třeba zde rozvádět, co jsem svým příspěvkem myslela. Ostatně pro normálního člověka to z mého příspěvku srozumitelné nejspíš je. Pokud to Tobě jasné není, tak jsem tím chtěla říci, že jako literární dílo má bible zcela výjimečnou a nezastupitelnou­ úlohu.

briketka10

nikdy bych ji nečetla promiňte
mi to, je zajímavější počtení ..