Rafaelo111

Dá se přeinstalovat Windows na SSD?

Zaráží mě, že to ještě nikoho nenapadlo se zeptat. Jasně, defragmentovat SSD se nemá, alespoň jsem se o tom dočet: Ale dá se přeinstalovat Windows na SSD?
Pro Martinuss
Právě proto že má omezený počet zápisů, tak sem si řek, že by to SSD spíš poškodilo.
Jsou případy, kdy SSD nečekaně odejde ať už vinou uživatele nebo výrobní vady, tak mám strach abych o SSD nepřišel.

Odpovědi
postcd

dá. je to úložiště stejně jako HDD

Martinuss

Protože je to pitomá otázka.. jistě že ano, je to normální pevnej disk akorát funguje na jiném principu
A proč se nemá defragmentovat? Protože disk má ke všem datům na disku stejnou přístupovou dobu tak by sis nepomohl a za druhé by si mu spíš uškodil, protože má SSD má omezený počet zápisů

Edit: Kvalitní SSD ti vydrží bez problému 5 let aktivního používání.. no spíše 10, záleží jak často a kolik toho budeš na něj denně zapisovat.
Pokud má SSD aktivovanej trim tak vadný bunky prostě přeskočí a už na ně nebude zapisovat, bude se jen zmenšovat kapacita