tomy smyk

asi usim co mi na to rekete.

potrebuji pomoct s 1 cvicenim v domacim ukolu z matematiky ja ten priklad(slovni ulohu) nechapu.
Doplňuji:
prominte tak 1: nas nejvetsi rybnik Roznberkna rozlohu 489 ha. To je o 52 ha mene nez devitina rozlohy nejvetsi udolni nadrze Lipno. Jakou rzlohu rozlohu ma tato nadrz.

Nejlepší odpověď
quentos

pokud ji nechápete, tak sem s ní – to se stát může. Hlavně uvést, CO na ní nechápete. Nepochodíte jen v případě, že byste ji po nás chtěl vypočítat, abyste si nemusel namáhat hlavu.
Doplňuji:
nas nejvetsi rybnik Roznberkna rozlohu 489 ha. To je o 52 ha mene nez devitina rozlohy nejvetsi udolni nadrze Lipno. Jakou rzlohu rozlohu ma tato nadrz.

  1. na co se v úloze ptají? rozlohu Lipna, takže tu si označím jako x.
  2. 489 je o 52 ha méně než 1/9 rozlohy Lipna, takže jinými slovy

    (489+52) = x/9

pak už je to jen o spočtení rovnice

Další odpovědi
Calimë

a? ta úloha je kde? tu si máme vymyslet?
Doplňuji:
takže:
489+52= 541ha
takže 541 je 1/9 celku
a jak z 1/9 uděláme 9/9 ?
541+541+541+5­41+541+541+541+541+541= 541*9= a to si snad už spočítáš

anonym

Řešení: Honzík dal Lubošovi 4 facky a jednu dostal.

bolak

Vpohodě, Lipno má rozlohu 48,7 km² > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vod­ní_nádrž_Lipno
Doplňuji:
Nojo, tak to by ti asi neprošlo :)

Zadání: 489 je o 52 méně než 1/9 Lipna

To znamená, že aby se rozloha Rožmberku rovnala 1/9 rozlohy Lipna, musela by mít o 52 hektarů víc. V řeči čísel 489+52=1/9 x (x je rozloha Lipna)

489+52=1/9 x
541=1/9 x
541*9=x
x=4869 (v hektarech)

ministri

Doplňuji:

tomy smyk

dekuji vsem