stenly1

Arogantní jednání

Má právo úřednice živnostenskeho úřadu chodit po mém pozemku a fotit si moje auta a to bez mého vědomí a bez mé přítomnosti a pak přijít ke mně domů a kontrolovat technické průkazy mých vozidel a to jen proto že mně sousedi udali že tu rozebírám auta. Jsem fanda do veteránů a do bláznivých závodů kde se s autem jezdí co vydrží pak se rozebere Podezírají mne že dělám nelegální likvidaci vozidel
Doplňuji:
Živnostenské listy mám ale už 5 roků pozastaveny a byly na natěračské práce a obchodní činnost abych mohl ty barvy prodávat když nějaká zakázka byla zrušena. Tak že to nemá žádnou souvislost s tím co jsem popsal v první otázce (AROGANTNÍ JEDNÁNÍ)

Nejlepší odpověď
panenka

Úřednice v žádném případě nemá právo bez vašého svolení chodit po pozemku.Měla vám oznámit že přijde v takovém případě bych si stěžovala na Živnostenském úřadě někomu kdo má tuto paní na starosti a oznámila bych jim co se přihodilo v žádnem případě bych to jen tak ale nenechála.

Další odpovědi
anonym

Já osobně bych vše nahlásil na Polici ČR.Nemá právo bez soudního rozhodnutí vstupovat na soukromý pozemek a sousedy bych poslal,však víte kde.

van.ecke.

Stoprocent nemá, každopádně jakýkoliv důkaz který má je pro ni nepoužitelný. Nahlašte ji na Policii. Osobně bych jí řekla že ji příště na svém pozemku zastřelím : ) nemá tam co dělat.

Miroslavst

Tak bohužel. Pokud jste držitelem živnostenského oprávnění a místo podnikání se shoduje s místem, kde jste uvedl, že úřednice živnostenského úřadu prováděla kontrolu, tak jste povinen vpustit tuto kontrolu do objektu.
Nicméně měla být provedena kontrola za vaší účasti. Podal bych na místně příslušný živnostenský úřad podnět k prošetření.
Co se týče kontroly technických průkazů, pokud jste živnostník a nyní nevím jakou činnost provádíte, měly by být kontrolovány jen doklady, které souvisí s vaší činností.