Kepler

Arktida se prý otepluje 3× rychleji než zbytek světa. Myslíte, že by tento fakt mohl přerušit Golfský proud?

Obrovské masy studené vody by to mohly dokázat a následky by mohly být nedozírné. Teplý Golfský proud je odpovědný za mírné klima severní a střední Evropy. Pokud by zanikl, měli bychom tady rázem klima jako v jižnějších částech Kanady.

Nejlepší odpověď
Emefej

Myslím, že k nějakému ovlivnění mořského proudění časem určitě dojde.

Další odpovědi
aliendrone

To je dost dobře možné, v delším časovém horizontu. Nicméně si myslím, že v mnohem dohlednější době nás budou pálit (a mnohem VÍC) úplně jiné problémy. ;) :D