darius

Argumenty pro mámu?

Ahooj, takže, je mi 15 let. Před nedávnem mi přišlo rozhodnutí, že jsem byl přijat na gymnázium (na které jsem mimochodem moc chtěl). Známky před měsícem byly jedničky, dvojky, trojka jen vzácně. Jak jsem se dozvěděl, že už mám studium na SŠ jisté, ve škole jsem povolil a teď mám za týden asi tři pětky (z nepořádnosti – úkoly) a cca šest trojek (desetiminutovky). Moje máma je naštvaná a říká, že nesmím povolit. Já se umím učit. Podle PPP patřím mezi mimořádně inteligentní jedince. Vím, že musím umět, abych byl na gymnáziu připraven už od začátku, ale koho zajímá, co jedí lidé v Austrálii? Nejsou tyhle špatné známky z učiva, které vím, že nebudu potřebovat, úplně irelevantní? Do konce roku to snad na ty dvojky a jedničky uhraji, ale musím máknout trošku. Co mám na ty špatné známky říct mámě? Nechci, aby na mě byla naštvaná. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
anonym

Jako pro mámu byly pro mne argumenty pravda, ne smyšlenky a lži. Pokud píšeš, že jsi tak mimořádně inteligentní, tak bys měl umět vyhodnotit, žes udělal pěknou blbost. Učit se je Tvou povinností, ať máš přijímačky za sebou nebo ne. Takže mámě řekni, co se vlastně stalo.
Vaše generace jeví známky „přechytřelosti“ v tom, že chce předělávat učební osnovy a vykládat kantorům , které učivo je pro Vás „zbytečné“. A v tom jsi právě úplně vedle. Nikdo nemůže dopředu tušit, co všechno bude v životě potřebovat, kam bude směřovat další technický a politický vývoj atd. Kdyby ses měl učit jenom proto, abys potrénoval mozek, tak to svůj význam má a ne právě malý.
Ještě jeden detail – mne jako mámu nejvíc rozběsnilo, když se mi syn snažil vykládat nějaké smyšlenky. Znala jsem ho příliš dobře, než aby mu to prošlo. Naštěstí to celkem brzy pochopil. Nezkoušej tedy svou mámu urážet tím, že bys přemýšlel, že jí něco nalžeš.

Další odpovědi
Braník

Mamce řekni jen pravdu,bude to tak lepší pro vás oba.

marci1

Mámě se svěř a ve škole se snaž,abys vše napravil.

pl4toon

Irelevantní nejsou. Školní osnovy jsou propracovaný systém, který tě nemá naučit jen pojmy a nabouchat ti do hlavy data, ale taky naučit mít rozhled a přemýšlet v rámci zadaných kritérií. Že se ti zdají zbytečné informace typu „co jedí lidé v Austrálii“ je celkem normální. Snad každý ve škole s tím bojoval :)
Zkus mámu přesvědčit aby ti věřila, že to máš pod kontrolou. Děti s vysokou inteligencí to mají na ‚normálních školách‘ vždycky těžké. A vysoké nároky rodičů jsou někdy také velký problém.

HugoCharles

Promiň, ale v 15 těžko posoudíš relevantnost tématu vzhledem k dalšímu studiu, ať už na gymnáziu nebo na vysoké škole.
Doplňuji:
Já jsem taky netušil, že budu studovat na vš chemii, a že mě to bude bavit :D