libor.aspa

Aretační šrouby

Dobrý den, chtěl bych se zeptat k čemu slouží aretační šrouby v pračce …
Doplňuji:
a co stane, pokud je tam nechám?

Nejlepší odpověď
dudu

Určitě k vymezení něčeho., např. k napnutí řemenu, zafixování vůle vybrací bubnu atd.

Další odpovědi
standa

…tak spálíš motor, ty voe 🙂

Miroslavst

podobné aretační šrouby bývají i v autorádiu s cd, aby se nepoškodila čočka. to samé, ale trošku jinak vypadající je držák přenosky u gramofonu. U té pračky pokud je neodšroubuješ, tak buď se motor neroztočí a spálí se, nebo je utrhne, ale tu první možnost vidím jako pravděpodobnější.

Jakub

Aretační šroub všeobecně slouží k zafixování něčeho v určité poloze. To samé u pračky. Nejčastěji se používá k zajištění bubnu při přepravě pračky. Po usazení na místě , se musí aretační šrouby odstranit.

anonym

jsou dvě možnosti,buď si zničíte zařízení kde ty šrouby byly,nebo vám to zařízení nebude fungovat.(je to tam opravdu proto aby se zajistil určitý pohyb uvnitř zařízení a tím pádem nedošlo k poškození)