Avatar uživatele
22aa

Arcsoft mi hlásí ochranu i na neoriginální VHS, jaký program na digitalizaci stáhnout, aby mi šly digitalizovat VHS?

Dobrý den.
Prosím vás poradíte mi s digitalizováním vhs kazet?
Mám neoriginální vhsku od sony a tváří se jako originálka (zaznamená ochranu proti kopírování)
Prosím jaký program by měl kopírovat neboli grabovat vhsky.
Není to chráněný tím aby jsme museli zít s dobou a kupovali novější a novější filmy nebo nevím.
Nebo to je tou ulomenou kostičkou na kazetě?
Přesto jsem udělal 7 kazet.
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Roman71 před 1546 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Roman71

Odpoveď byla označena jako užitečná

Osobně používám grabovací zařízení z obchodu se zeleným mimozemšťanem. Je to snad nejlepší a nejjednodušší zařízení, které lze ke grabování VHS©, Video8 a následné digitalizaci pořídit. Vylomené „okénko“ na VHS kazetě je jen ochrana před nechtěným přepsáním videozáznamu. Zkuste před samotným grabováním videokazetu převinout na konec a zpět. Někdy „prosáklý“ záznam z navrstvené pásky dokáže způsobit zajímavé obrazové „proklady“.

Jen pro představu doplňuji, že grabovací zařízení vypadá jako Flashdisk s třemi Cinch konektory (žlutý, červený a bílý).

Upravil/a: Roman71

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?22aa Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

Pásku mám v pořádku. A navíc mám grabber z holandska ten by měl jít.

před 1546 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Napadlo mne ještě, že by záznam na pásce byl časem tak „slabý“, že by ho grabber nebyl schopný detekovat a pak špatně vyhodnotil jako zakódovaný. Tady by pomohlo vřadit mezi VCR a grabber videozesilovač. To je celkem jednoduché zařízení, které umí zesílit úroveň videosignálu na normální hodnotu. Nevím, jestli bude ještě někde k sehnání, ale nějaký šikovný radioamatér by ho byl schopen postavit, není to složité zařízení. Schema zapojení snad někde v „archivu“ ještě mám 😉

před 1546 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Problém vyřešen. Stáhl jsem si honestech tvr 2.5 a jde mi to skvěle.

před 1543 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
22aa

Jinak já mám ve tvaru flešky grabber.

před 1546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek