22aa

Arcsoft mi hlásí ochranu i na neoriginální VHS, jaký program na digitalizaci stáhnout, aby mi šly digitalizovat VHS?

Dobrý den.
Prosím vás poradíte mi s digitalizováním vhs kazet?
Mám neoriginální vhsku od sony a tváří se jako originálka (zaznamená ochranu proti kopírování)
Prosím jaký program by měl kopírovat neboli grabovat vhsky.
Není to chráněný tím aby jsme museli zít s dobou a kupovali novější a novější filmy nebo nevím.
Nebo to je tou ulomenou kostičkou na kazetě?
Přesto jsem udělal 7 kazet.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Roman71

Osobně používám grabovací zařízení z obchodu se zeleným mimozemšťanem. Je to snad nejlepší a nejjednodušší zařízení, které lze ke grabování VHS©, Video8 a následné digitalizaci pořídit. Vylomené „okénko“ na VHS kazetě je jen ochrana před nechtěným přepsáním videozáznamu. Zkuste před samotným grabováním videokazetu převinout na konec a zpět. Někdy „prosáklý“ záznam z navrstvené pásky dokáže způsobit zajímavé obrazové „proklady“.

Jen pro představu doplňuji, že grabovací zařízení vypadá jako Flashdisk s třemi Cinch konektory (žlutý, červený a bílý).

22aa

Pásku mám v pořádku. A navíc mám grabber z holandska ten by měl jít.

Roman71

Napadlo mne ještě, že by záznam na pásce byl časem tak „slabý“, že by ho grabber nebyl schopný detekovat a pak špatně vyhodnotil jako zakódovaný. Tady by pomohlo vřadit mezi VCR a grabber videozesilovač. To je celkem jednoduché zařízení, které umí zesílit úroveň videosignálu na normální hodnotu. Nevím, jestli bude ještě někde k sehnání, ale nějaký šikovný radioamatér by ho byl schopen postavit, není to složité zařízení. Schema zapojení snad někde v „archivu“ ještě mám 😉

22aa

Problém vyřešen. Stáhl jsem si honestech tvr 2.5 a jde mi to skvěle.

22aa

Jinak já mám ve tvaru flešky grabber.