jahel

archivace dokladů

Po likvidaci sro je nutno uložit účetní doklady a zajistit jejich archivaci. Je možné dokumentaci ponechAT U LIKVIDÁTORA ČI U BÝVALÉHO společníka. které zákony a předpisy to umožňují

Odpovědi
standa

Předmětná problematika je upravena zákonem č.499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě.

Likvidace společnosti nemůže být ukončena a společnost nebude vymazána z obchodního rejstříku, pokud likvidátor nepředloží rejstříkovému soudu potvrzení územně příslušného STÁTNÍHO OBLASTNÍHO ARCHIVU, že s ním bylo projednáno zabezpečení archivu a dokumentů zanikající společnosti (§75a obchodního zákoníku).

V praxi to znamená, že dokumentaci můžete ponechat i u vašeho likvidátora či bývalého společníka případně u kteréhokoli jiného subjektu, avšak jen tehdy pokud tento subjekt bude schválen výše zmiňovaným „státním archívem“.