sisssane

Máte zkušenosti s firmou Arca Capital?

Mám možnost nabídky práce v partnerské firmně arca capital. Konkrétně se jedná o firmu http://www.fi­nancialgroup.cz/ Zajímaly by mě Vaše názory na tuto firmu. Prý že výhodnou je kariérní růst a variabilní stálý plat, který si nastavím sám jak vysoko chci. Prý že není problém 30 tisíc čistého a jde si nastavit i třeba 50 tisíc čistého s tím, že ode mě budou chtít větší výsledek. S tak velkou částkou nepočítám, stačí mně klidně 20 tisíc čistého. V současnosti pracuji ve skladě, takže se mně tato nabídka zdá hodně lukrativní. Mám jen SŠ s maturitou.

Jedná se o to, že bych měl v podstatě shánět lidi na uzavření smluv nebo nové lidi do firmy a z nich mít provizi. Prý že ty smlouvy jsou pro lidi výhodnější než ty, co mají…
Je to pravda? Rozhodně nemám povahu lidem schválně nabízet nevýhodné smlouvy, abych já z toho měl provizi.

Díky za zkušenosti.

Prý že když nesplním limity – tak žádné sankce nemají jenom mně na příští měsíc upraví plat a dostanu méně.

Takže si myslíte, že je to nesolidní firma. Jeden známý mně o ní bájil jak je dobrá atd. Ale to může být tím, že chce dostávat díky mně provizi.

S tou prací ve skladě moc spokojený nejsem :( Mám 90 kč čistého na hodinu.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud nemáš povahu na nabízení ´fekálií´, nevyděláš si v dané firmě ani na slanou vodu – osobně bych na tvém místě zatím zůstal na tvém místě (tedy ve skladu) a koukal se po skutečné práci, ne polopodvodech…
😉

Další odpovědi
McArthur

Polož si otázku: Jsi pojišťovák? Pokud máš na to náturu a jsi, tak do toho klidně jdi. Máš-li ale jakoukoliv pochybnost, tak se té myšlenky vzdej. Nikde nelétají pečení holubi sami do huby. Je to práce na živnostenský list (viz stránka Kariéra), takže se nejedná o plat (variabilní stálý – toto slovní spojení je samo o sobě nesmysl), ale o provizi. Na začátku Tě čekají povinné platby živnostníka a na straně druhé žádná provize nebo jen pár stovek či tisícovek. Na slušný příjem se nedostaneš dřív jak za rok, a to budeš hodně běhat a poslouchat sprosté odpovědi lidí. Pojišťováků je všude dost a trh je celkově nasycený. Na jednu uzavřenou smlouvu oslovíš sto lidí.

Také se připrav na to, že budeš pracovat pro Pavola Krúpu. Více o něm třeba zde: http://www.in­vesticniweb.cz/2015/8/1­8/pavol-krupa-pomohl-grossovi-utoci-na-bakalu-sobotku/

cochee

Probůh, ze tvých dvou odstavců mi stačilo přečíst cca každé páté slovo, aby mi bylo jasno, že jde opět a zase o staré profláknuté „letadlo…“ ruce pryč od toho!

Vůbec nezmiňuješ nějaké sankce: co když nenaplníš kvóty?

ivzez

Zkušenost s podobnou firmou nemám a nikdy mít nebudu.

Co víte o hypotékách? O investicích? O pojištění? Dokážete sám
porovnávat nabídky různých společností? Z čeho poznáte, která
smlouva by pro případného klienta byla výhodnější? Nebo byste
důvěřoval firmě, že její smlouvy jsou výhodnější pro každého?
___

Mně je milejší „obyčejný skladník, který má jen SŠ s maturitou“,
než podvodník vydělávající na neznalosti jiných 20 až 50 tisíc…

ReHu

Osobní zkušenosti nemám.
Ale co jsem slyšela zkušenosti jiných → nebrat.

Hans51

S touto konkrétní společností zkušenost žádnou nemám, ale jak psal cochee, typické letadlo (pyramida, pyramidové schéma,…).

Poprvé se mi zde na Odpovědích stalo, že se všemi odpověďmi naprosto souhlasím 🙂