redhead

Arabští a afričtí přátelé

Zajímalo by mne, zda-li máte nějaké přátele arabského či afrického původu. Třeba jestli s nimi chodíte na VŠ či pracujete atd. Je jich konkrétně v Praze hodně? Kde se s nimi člověk může nejčastěji setkat? Jak se s nimi komunikuje, když jde třeba o muslima/muslimku? Cizinci mě velice přitahují, mám chuť se jich stále na něco ptát :D Takže bych se s nimi chtěla setkávat, až (doufejme) nastoupím za dva roky na VŠ.

Nejlepší odpověď
quentos

Měl jsem kamarádku poloviční Arabku za dob mých VŠ studií. Muslimka to ovšem (zaplaťpámbu) nebyla – jelikož byla Arabka jenom poloviční, uměla plynně česky bez cizího přízvuku a nebýt té vizáže a arabsky znějícího příjmení, ani byste to na ní nepoznali.
Jediná zásada, které se držela a která by mohla z islámu pocházet, je zásada absence předmanželského sexu, ale i tu málem porušila s nástupem jejího prvního vztahu :{)))> tehdy se svěřovala a divila se, jak „to jde samo“, když se člověk zamiluje.
To ovšem bylo v Brně a tam člověk zas tolik Arabů mezi studenty nepoznal – Praha na ně bude určitě bohatší.

Další odpovědi
Lucijej

Když jsem byla na vejšce, tak jsem se vídala v rámci mezinárodních výměnných pobytů (oni u nás, jájednou v Turecku) s Turkama, Íráncema a Inadama. Mám s nimi jen dobré zkušenosti. Mluvili jsme spolu anglicky. K ženám jsou velmi galantní a co se týče náboženských rozdílů, tak jsou velmi tolerantní – akceptují navštěvy z jiných kultur a když jsou u nás, tak jsou u nás, tak jsou taky v pohodě.