dstepz

Bude TV Apple z USA s americkou vidlicí fungovat s evropským adaptérem do zásuvky?

Dobry den. Z USA jsem si dovezl Apple TV 100–240V 50–60Hz 1. Je u ni americka vidlice. Bude fungovat s evropskym adapterem do zasuvky v ceske siti? Dekuji

Apple TV z USA

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Edison

Nevidím problém. Teda kromě toho, že do pole pro otázku se píše OTÁZKA.

autacek

Ano, ale v nastavení ji bude nutno přepnout pro evropskou lokaci.

Pak je tu další problém, mnohé z těch služeb fungují geograficky, tak že nebude v ČR dost pravděpodobně přístupná.

mosoj

Co se týká napájení není problém. Osobně bych vidlici ufikl a nahradil českou, ale není to třeba.
Otázkou je ovšem vysílací norma obrazu a zvuku. Nevím do jaké míry je TV norma USA kompatibilní s normou DVBT 2 a H265. Třeba už jenom Rakousko má H264.

Fyzik

Je to v pořádku, Apple TV lze zapojit do české sítě, zvládne to těch 240V. Buďto koupíte jinou šňůru, nebo přes adaptér, ale nemám s tím dobrou zkušenost, přijde mi že když do toho adaptéru strčím, tak to jiskří.

autacek

@mosoj Apple TV nemá s DVBT2 nic společného.