Nenaplněný

Aplikace pro Android Sky Map.

Je nutné při používání aplikace Sky Map připojení k internetu (asistovaná GPS ) ?
Díky za odpovědi

Odpovědi
anonym

osobně mám v MT A-GPS vypnutou.

integrace GPS – GSM/data čipu do jednoho umožnil vzniku pojmu A-GPS, který zahrnuje dvě odlišné služby:

  1. Získávání důležitých informací prostřednictvím internetu namísto zdlouhavého odposlechu ze satelitů, tedy almanach a dráhové efemeridy. V praxi obsahují telefony aplikaci, která jednoduše stáhne veškerá potřebná data, a to buď manuálně, nebo automaticky po jejich vypršení. Data mají obvyklou životnost 7 dnů.
  2. Výpočet pozice výkonným serverem namísto interního procesoru zařízení. Telefon pouze odešle získaná surová data na výkonný server a ten provede výpočet polohy, což se ale v praxi příliš nevyužívá. V této souvislosti můžeme zmínit i tzv. off-line určení polohy, které lze využít s přístroji s důrazem na nízkou spotřebu (fotoaparáty, track-logery a podobně). Určení polohy totiž vyžaduje poměrně výkonný a tedy i energeticky náročný procesor. Zařízení tedy neukládá vypočtenou polohu, nýbrž pouze zapisuje veškerá data přijatá ze satelitů a to po velmi krátkou dobu – údajně stačí pouhých 200 milisekund. Výpočet polohy je na základě těchto dat proveden později, při nahrávání snímků z paměti fotoaparátu na webovou službu a podobně http://navigo­vat.mobilmani­a.cz/clanky/po­radek-ve-zkratkach-co-znamena-a-gps/sc-265-a-1314495

takže pokud to A-GPS vypnu tak mobil bude fungovat jako klasická navigace akorát bez rychlejšího vyhledávání