jana91

Aplikace pro Android či Windows, která přepíše řeč na text?

Ahoj, existuje prosímm nějaká aplikace pro Android či Windows, která přepíše řeč na text? Například nahlas řeknu do aplikace: „Nezapomenout zalít květiny“ a aplikace do textového souboru moji řeč přepíše to, co jsem právě řekla. Děkuji moc všem za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
Dochy

Android to zpravidla umí sám od sebe (možná záleží na konkrétní verzi či aktuální SW výbavě)
Při zadávání textu je u klávesnice symbol mikrofonu. Testnul jsem teď na souvětí o cca 20 slovech a bez problémů, dokonce to opravilo nespisovné „testuju“ na „testuji“. Samozřejmě to bude chtít text zkontrolovat, ale funkční to je.

Brblal: promiň, máš hodně zastaralé informace. Už nějaký čas používám např. pokud se nemůže ženě dovolat a potřebuju ji rychle předat zprávu… Nadiktuju vzkaz do SMS

Další odpovědi
anonym

Na androidu to umí téměř každá klávesnice (přímo na klávesnici najdeš tlačítko s mikrofonem a ta se ti pak přepne do režimu hlasového diktování)

Pokud používáš prohlížeč CHROMIUM či GOOGLE CHROME můžeš použít stejnou funkci v tomto prohlížeči. Samozřejmě to vyžaduje mikrofon připojený na příslušný vstup. Stačí pak navštívit třeba web www.dictation.io a povolit přístup k mikrofonu

Brblal

Taková aplikace neexistuje a asi ani nebude, každý mluví trochu jinak (jiná výška hlasu, rychlost mluvení, zabarvení hlasu, výslovnost…). Kdyby existovala, nemusely by být písařky a přepisovat řeč na text do PC.

Obráceně to existuje, jsou programy, které umí převést psaný text na slovo (i v češtině!), je jim dobře rozumět, to použivají hlavně lidi co nevidí nebo vidí špatně, – to jim pomáhá v příjmu informací, psaní mailů, SMSek…

Mc Merkurion

@Brblal: … brbláš, je v každým telefonu …