Avatar uživatele
funky

Antropologická etika

Mám vypracovat referát na toto téma. pomůžete mi hledat? Čím stručnější tím lepší. Má to mít rozsah 1× A4

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4788 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

už váš přístup k úloze je neetický.

je to úkol pro nás nebo pro vás?
zamyslete se nad tím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jose1f

Já vím, že nechceš opisovat, ale hledáš náměty. Tady je jeden.
Antropologie (z řeckého anthrópos člověk) je věda zabývající se člověkem, lidskými společnostmi, kulturami a lidstvem vůbec. Snaží se vytvořit celkový obraz člověka. Zabývá se všemi lidmi ve všech dobách a zároveň také všemi rozměry lidství, jeho zobecněním a postižením společného. Jedním z rozměrů lidství je lidská (antropologická) etika. Ta se též vyvíjí s vývojem člověka. Je to vidět např. na vztahu lidí ke zvířatům. Rčení „je hladový jako pes“ je odrazem antropologické etiky před více jak sto lety. Naopak rčení „pes je věrný přítel člověka“ vyjadřuje antropologickou etiku současnosti. Jaký bude vývoj antropologické etiky dál? Za zabití psa můžete dnes dostat až rok „natvrdo.“ Možná, že se naši potomci dožijí skutečnosti, že psi budou mít volební právo. Inu, kdo ví?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
poa.li

Zamyslel bych se nad tím, co bylo v té které době v dějinách označováno jako etické a proč a připojil bych rozbor toho, co je etické obecně a tedy platné vždy. Taky bych připojil zamyšlení nad zneužíváním slova etika při ovládání mas… To na jednu áčtyřku bohatě stačí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek