vevinka007

Antonymum – slova protikladná HELP PLEASE =)

Potřebuju pomoct s antonymy (Protiklad)
Jaké jsou protikladná slova od slov:
HLUBOKÝ
ZKLAMANÝ
SMUTNÝ
VYSOKÝ
ŠIROKÝ
KRÁSNÝ

Vím, že jsou lehká,ale kdyby náhodou, děkuji moc!=)
Doplňuji:
Ve všem potřebuji pomoct:/ Neumím to!
A u toho hlubokého nemůže být ještě MĚLKÝ?
Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

nechápu, v čem je problém – snad jen ve slově antonymum/pro­tiklad? To je slovo OPAČNÉHO VÝZNAMU (neboli „opak“). Nápověda: smutný – veselý. Podle toho už by tě mohly ostatní dvojice napadnout
Doplňuji:
a ano, k hlubokému je skutečně protiklad (antonymum, opak) mělký. Jsi na správné cestě.

Další odpovědi
hanulka11

to snad ví i dítě v 1 třídě – raděj zapoj mozek

Natty*

Promiň, ale nemohu si odpustit pár slov na úvod.. Je to tak snadné, že se mi snad ani nechce věřit, že jsi to sem dala, ale budiž. Když jsi smutná, nejsi veselá. Věž je vysoká, ale přístřešek nízký. Dálnice je široká a pěšinka úzká. Nebo třeba, čarodějnice je škaredá, ale princezna krásná!!!
Nevím, kolik Ti je, ale jestli tohle nevíš, jsi TUPÁ!
Hluboký-mělký
zklamaný-nadšený, potěšený
smutný-veselý, šťastný
vysoký-nízký
široký-úzký
krásný-škaredý

BANAN93

HLUBOKÝ – mělký
ZKLAMANÝ- potěšený, nadšený
SMUTNÝ- veselý
VYSOKÝ- nízký
ŠIROKÝ- tenký
KRÁSNÝ- ošklivý

to je tvůj domácí úkol? je to jednoduché to nemůže nikomu dělat problém … spíš než to sem psát tak trochu zapřemýšlím

WeeBear

Nemůžu si pomoct, ale vše je logicky odvoditelné, nevím, kde chceš pomoct, snad jen slovo hluboký (jehož antonymem je plytký) je těžší, jinak nevidím problém.
Doplňuji:
I mělký může být.
Však si vzpomeň, doma máš hluboký talíř na polévku a na druhý chod plýtký/mělký talíř, docela dobrá pomůcka.

Tw!st

hluboký-mělký,plýtký
zklamaný-nadšený
smutný-štastný
vysoký-nízký
široký-tenký
krásný-škaredý
u toho škaredý přesně nevím

Radomil

Přemýšlel jsem, zcela nezávisle o antonymu slova „zklamaný“, díky tomu jsem nakonec objevil i tuto debatu. Nemyslím si, že jde o tak jednoduchý domácí úkol. Je otázka, které antonymum je skutečně tím „opačným“ 🙂
Například:
Široký-tenký ? Já bych se přikláněl, spíše ke slovu-úzký.
Krásný-ošklivý ? škaredý ? Nevím k čemu se přiklonit…
A konečně: Zklamaný- nadšený, potěšený ? Zde jsem přímo „zklamaný“ 🙂
Nadšení je podle mne spíše spontánní, intuitivní pocit… mohu být nadšený bezdůvodně z čehokoli, aniž bych před tím od toho něco očekával. Zklamání, je určitý pocit nespokojenosti, vyvolaný nesplněnám, či nanaplněným očekáváním. Něco očekávám, ale nedojde to naplnění. Nadšení, nebo potěšení podle mne nestojí na určitém očekávání. Nadšení, například z pohybu, nebo ze hry, vzniká podle mne přirozeně, samo od sebe. Opak nadšení je spíše lhostejnost, apatie, deprese. Ten, kdo někdy hrál s rodinou deset hodin v kuse Dostihy a sázky, ví o čem mluvím 🙂 Můj syn i po osmi hodinách hry, neustále prožíval nepopsatelné nadšení, kdežto mě přepadala už po dvou hodinách hry apatie, lhostejnost a upadal jsem do deprese… nebyl jsem zklamaný, strašně už mě to jen nebavilo 🙂 Antonymum slova „zklamaný“, si tak pocitově spíše představuji jako „naplněný“, nebo „uspokojený“ … ale je to jen úvaha. To skutečně přesné antonymum, mě v tomto případě nenapadá 🙂