Jrkuft

Má smysl použít antiperspirant? Neohrožuje člověka?

antiperspirant.Má smysl?není to spíš horší?

Pocení se chtělo přirozeně ochlazuje.
Není nebezpečné nebo přímo ohrožujicí tělu bránit aby dělalo svojí funkci?

Odpovědi
nyjono

Antiperspirant se používá na tak malých částech těla, že to tělu vůbec nevadí. Tělo se potí a ochlazuje všude jinde.
Soli hliníku sice nejsou nic extra, ale kolikrát a na kterých částech těla se aplikuje?
Jestli si mám vybrat občas je použít a nemít " koláče" v podpaží nebo nechat stékat pot všude …
Nepoužîvám ani každý den, ale někdy je to prostě ta vhodnější volba.
Deodorant používám častěji.

dr.luha

Spíše je nebezpečný hliník a další dobroty, které tyto přípravky obsahují. Jdou do těla přes lymfatický systém.

Alesh

Antiperspirant funguje tak, že ti ucpe ty potní žlázy, tudíž to rozhodně není nic dobrého, neboť brání něčemu tělu přirozenému. Pokud něco používat, tak deodorant. Není-li to nezbytně nutné, tak se i jemu vyhýbat.