Bára94

Antikoncepce a menstruace – jak správně začít užívat?

Dobry den, je mi 18 a antikoncepci beru poprve, tak bych potrebovala neco ujasnit. Poprve jsem si vzala pilulku prvni den menstruace, to chapu, ale nechapu, co mam delat az nadejde menstruace dalsi, jestli az doberu cele plato, tak pak mam osm ( nebo kolik ? ) dni nebrat a mezi tim budu mit druhou menstruaci, nebo pockat na tu druhou menstruaci a pak teptve behem ni nebrat osm dni prasky.
Ve shrnuti : Nevim , jestli mam na menstruaci pockat ( a pak prestat osm dni brat), nebo se menstruace dostavi az prestanu brat prasky, az doberu to prvni plato.

No a pak po te pauze zacnu brat nove plato a hned po prvni pilulce budu chranena ?
Dekuju vsem za odpovedi ;)

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

V příbalovém letáku by mělo všechno být podrobně vypsané. Já vím, je dlouhý, ale od toho tam je.
Některá antikoncepce může mít v platíčku třeba i tzv. placebo pilulky, to znamená, že nemají tu účinnou látku, ale většinou je to jenom cukr a nějaká ta pojidla, to je pro ty, co maj prostě ve zvyku si v 8 hodin vzít tabletu nebo maj tendenci zapomínat… Vzala sis první den menstruace, dobře, teď dobereš platíčko, počkáš, až se dostaví menses, to může být až i ten nadcházející den a začneš opět brát po těch 7mi (nebo 8mi, ale myslím, že spíš 7mi) dnech. Měla bys být chráněná po celou dobu.

A jen tak mimo… To ses rozhodla brát sama, nebo ti to vnutil gynekolog či přítel? Přečetla sis něco o rizikách antikoncepce? Já ji brala od poloviny 15. roku a přestala několik týdnů před 18. narozeninami. Nechci tě nějak strašit, k něčemu nabádat, ale… přečti si o tom něco, buď chytrá, prosím tě…

Další odpovědi
da ny

Antikoncepce:
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/nizkohor­monalni-antikoncepce-a-menstruace-62883
http://www.ro­dicka.cz/nizko­hormonalni-antikoncepce/
http://www.na­seantikoncepce­.cz/druhy-metody-antikoncepce.php