larios22

Anti lag system

co je to Anti lag system u auta?a k čemu slouží?? jak funguje?

Odpovědi
honza19hk

Systém ALS se požívá u aut na rally nebo VRC,u normálního auta nemá využití.Slouží k mnohem rychlejší akceleraci a okamžité reakci po sešlápnutí plynu.
Pracuje na principu rozstřikování benzínu do horkého výfuku. Projevuje se prskáním motoru a plameny z vejfuku.

System ALS také udržuje stálý tlak plnícího vzduchu turba.
Do normálních aut se to nemontuje,hrozně to zatěžuje motory..Závodníci spotřebují za jednu závodní sezonu několik desítek motorů.