Anketa pro ženy!Změnilo se vaše přijmení po svadbě :

Nejlepší odpověď
anonym

zůstalo mi za svobodna

Všechny odpovědi platí.Poslední-současné jméno jsem mám bez koncovky -ová a jsem spokojená.Kdysi jsem využila možnosti nechat si jméno i po sňatku abych se nejmenovala jinak než děti…:D

Další odpovědi
aramah

k lepšímu

Teď mám hezké české.
Za svobodna mi ho kždý zkomolil.

anonym

k lepšímu

Chybí mi zde možnost „nepolepšila jsem si“.
Líbilo se mi původní příjmení i to vyvdané.

pizlicka

k lepšímu

anonym

Hrozně moc pomáhají mnemotechnické pomůcky. Já se v tomto případě řídím slovy Škopkové: „Svatba, svatební. Slyším D a píšu T“. A za poštovné by byla basa dvanáctky.

anonym

Záměnu písmenka můžeme určitě odpustit všem slovákům, rusům a makedoncům – v jejich jazycích se skutečně píše „svadba“, snadno si to pak spletou, i když používají češtinu.
Tak tedy,jsem rus!

anonym

O.K.
Víš, nemám ráda strefování se do druhých. Asi proto si ho tolik užívám právě já.

anonym

Ocko,proč bych ji měl smáznout? Jak kdysi kdesi psal jeden s ředitelů zeměkoule,chybovat je lidské.I tak si myslím,že lepší být pologramotný než .......

anonym

Barbakane, nechceš tu otázku smáznout a zadat ji znovu? Je tam jenom moje odpověď a já to určitě přežiju.

hanulka11

ne k lepšému ani k horšímu ,jen jsem vždy jako holka chtěla mít příjmení na -ová/hrozně jsem ve škole záviděla všem spolužačkám,/ protože jedině moje končilo na -ská
vdala jsem se ale opět mám přijmení na -ská .ale na tom život nestojí- vím, že to byly dětinské rozmary

Děda Louda

Odpověď ode mne nečekej. Má to dva zásadní důvody:

  1. Nejsem žena
  2. Nevím, co je svadba.

anonym

Taky jsem na to chvíli zírala. Ale to bude asi tou „internetovou češtinou“.

briketka10

Ad Děda Louda :DD

anonym

Ach jo,zase jsem na pranýři.Vem gumu a oprav mě. 😁

anonym

Častá chyba pologramotných, píší, jak slyší, tj. tzv. foneticky.
Ale i pro ně má naše vyspělé školství malou pomůcku, stačí si říci „svatební“. Pomáhá to i cizincům žijícím v ČR, tak proč ne Čechům?

Děda Louda

Takoví si ovšem klidně řeknou „svadební“, pokud si vůbec něco řeknou, protože necítí potřebu o svém projevu pochybovat.

anonym

Jaký že je opak negramotného? Gramotný?