Berušinka

Anketa pro všechny =)

Tak jsem tu zas já po dlouhé době, čas mi poslední dobou chodí někam na výlety, takže často tu nebudu, no – teď k anketě. Zase moc plkám =D V modré liště jsem nic nenašla.

Myslíte si, že se dívky/ženy umí líčit? Přehání to nebo by to bylo celkem dobré, ale něco jim „ujelo“. Prostě zase taková „kecací“ anketa, takže 2 věty mi fakt nestačí.

Jentak mě to napadlo, když občas potkávám paní kolem 60 a mají dosti výrazné líčení, to pak vypadají spíše jak z cirkusu. Lehké mi nevadí, ale většinou vídám ty „těžký kalibry“ =D

Doplňuji:
Všem děkuji za odpovědi, vidím, že na to máme zhruba stejný názor.

Bohužel lidi občas ztrácí soudnost, ale s tím se nic nenadělá.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dívkám při líčení schází sebekritika a jsou po radách svých kamarádek napatlat na sebe všechno možný.Jsou i dívky které se malují decentně a ty se líbí a muži se po nich otočí.A ty s vyšším věkem to s malováním přeženou protože na sebe již v zrcadle špatně vidí a na obličej namalují ksicht,ale nejsou to všechny.

Další odpovědi
Deli

Bohužel u nás existují 2 velké skupiny žen a 1 malá.

Skupina 1: Nelíčím se, ráno opláchnu obličej, pročísnu vlasy a jdu. Děs. Proč si nenajdou 5 minut na to, být ženská a hezčí??

Skupina 2: Zmaluju se čím to jde – leckdy bez vkusu, nebo i bez potřeby (16ti letým slečnám by mohl stačit lesk na rty, jsou krásné přirozeně)

Skupina 3: Líčí se přiměřeně a hezky. Bohužel – vzácný jev.

Mně hodně pomohla vizážistka, která mě líčila na svatbu – naučila mne co a jak, no a když toho na sebe napatlám 1/4 co ona, je to akorát 🙂

www

Málokterá dívčina se umí líčit. Škoda, že se przní i ty, které to nemají zapotřebí.
No a ty moje vrstevnice-to už jsou jen nesvéprávné křeče. Buďme tolerantní 😁

hanulka11

Já jsem pro přírodní líčení- ale to málokdo zvládá- většinou se zbytečně plýtvá líčidly.

Danča84

Taky myslím že většinou neumí, Deli to popsala s těmi skupinami moc hezky!:-) Máme v práci kolegyni, děs. Když bouchnete dveřma, snad by to z ní i opadalo. Vyžívá se v tom, a přemlouvá i ostatní, že by se měli také zkrášlovat. Nosí oblečení pro dvacítky a to jí bude příští léto 50. A všichni si z ní dělají legraci. Druhá se nemaluje vůbec, je v pohodě a svá, a ostatní jí berou.
Škoda že i mladé dívky to s líčením přehání, často snad podle hesla – čím víc toho mám na sobě naplácaného, tím budu vypadat dospělejší a in. A to by jim často stačila třeba jen řasenka a světlá rtěnka. Makeup a pudr jim akorát zanese pleť, pak z toho mají akné, mindráky, pupínky maskují dalším makeupem… Až na ulici místo přirozeně pěkné slečny vyjde cosi podobného porcelánové panence.
Ale ani v módních časopisech a katalogách s kosmetikou to není žádná sláva. Když profesionální vizážistka nalíčí nádhernou modelku, retuš dílo dokoná a pak se podobně snaží nalíčit obyčejná žena, málokdy to dopadne dobře. Pro světla reflektorů a objektivy fotoaparátů je potřeba se líčit výrazněji než na den, i když „modelka je nalíčena“ přesně tak, jak se nám líbí. Ale hodí se to líčení k nám, naší barvě očí, vlasů, pleti, stylu oblékání, povaze, chování, vystupování…? K čemu je ženě dokonale nalíčená tvářička a značkový outfit, když mluví jak dlaždička?
(já se do práce – sestřička – vůbec nelíčím, jen na večer nebo „na lepší“, a i tak jen zlomek toho, co jiné používají běžně = řasenku, jemné stíny, lesk na rty. Nesnažím se dělat ze sebe hvězdu, jen mi přijde, že to je v těch situacích tak nějak společensky vyžadováno.)

anonym

Líčení by se mělo umět používat.Do společnosti,prá­ce,koupaliště­..Která to neumí,vypadá velice směšně.Co se mi nelíbí je,když starší žena se jde na koupák opalovat a má vrstvu dermacolu rtěnku „kamilku“(výrazně rudá a rozpíjející se).Mladá,zralá a starší žena,to je také (nebo měl by být)rozdíl.Co úplně nesnáším je,když si někdo vyškube obočí a tužkou si ho namaluje,jen takový slabý oblouk,to už nekomentuju vůbec.Chemická blondýna a černý obočí?Co k tomu dodat.Co nesnáším,nedě­lám.Líčím se vzhledem k mému věku velmi decentně.

iceT

Myslím,že většina žen včetně mě to neumí,buď použijou moc tmavý make-up nebo ho mají hodně,že to pak vypadá,jako by na tváři měly nasazenou masku.Fascinují mě dívky,které to líčení nemají zapotřebí.

VampGirl

Moje vrstevnice se líčí celkem normálně. Není to nijak přehnané, prostě jenom tak akorát. Já osobně se nelíčím, protože to nemám ráda. Nikdy jsem nic takového nevyzkoušela, akorát jednou mi holky na táboře nanesly jen tak z legrace řasenku. Myslela jsem, že se z toho zcvoknu. 😁 Už nikdy nic takového na řasách nechci mít. Také moc nemusím přehnaně „zmalované“ rty.

arygnoc

není to otázka pro všechny ;)

dámy mám nejraději po tmě.
a tam až tak na nalíčení nezáleží.

ale realita je i mimo tmy:

některé kreace jdou, některé – hrůza.

nejvíc se mi líbí ty šokující. Ty zaujmou. A asi o tom to je.

Jinak: Žena se snaží být krásná ne kvůli muži, kterého už má (ulovila), ale právě kvůli těm, které ještě nemá (neulovila).