Avatar uživatele
Registrovaný

Anketa - Osvětim

Mám pro vás anketu, kterou bych ráda zahájila ve prospěch své závěrečné práce o Osvětimi.
Byla bych ráda, abyste mi BEZ POUŽITÍ VYHLEDÁVAČŮ řekli, jestli víte, co je to Osvětim a jako kontrola, co to tedy Osvětim je. Moc bych vás prosila, abyste se před odpovědí nedívali na internet a zjišťovali, co to tedy je, protože jinak to nemá žádný smysl. Uvítala bych tady i nějaké NE, tak se nestyďte (:D). Ale POPRAVDĚ prosím . . .
Děkuji vám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V tomto městě v Polsku leží koncentrační tábor.

Osobně jsem ho byla navštívit a běhal mi mráz po zádech.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Osvětim - válka - nelidskost - hrůza - hlad. To se mi vybaví.


Avatar uživatele
Zlatý

byl to moc krutý koncentrační tábor -moc lidí nepřežilo


Avatar uživatele
Zlatý

"konečné řešení židovské otázky", věčná připomínka toho, jak absurdně a nehorázně se může zvrhnout dikátorské řízení státu pomocí prostředků všudypřítomné síly, strachu, pěstovaného fanatismu a idiocie přítomné na nejvyšších postech ... to vše pod rouškou rádo by nacionalismu, ze kterého byly vyvozovány a realizovány naprosto nesmyslné a lidsky ubohé cíle.

Věčná ostuda Německa a nevyčíslitelná ztráta na lidských životech. Můžeme se poučit a doufat, že se už nikdy nedostane do rukou vyšinutého cvoka a jeho loutek taková moc, aby se podobná situace mohla opakovat.


Avatar uživatele
Bronzový

Podle toho co vím, to byl vyhlazovací koncentrační tábor za druhé sv. války. Sloužil výhradně k zabíjení co největšího počtu lidí..


Avatar uživatele
Zlatý

Koncentrační tábor. Kdysi jsem četla i knížku s mnoha fotografiemi. Bylo to příšerné.


Avatar uživatele
Zlatý

Veverko, zde je výpoveď o mých pocitech, který jsem zde publikoval před třemi sty dny a ani dnes není třeba více dodat:

Nejsilnější zážitek mám doposud z návštěvy koncentračního tábora Osvětim v Polsku. Hluboký prožitek vyvolává nejen pohled na hromady vlasů, brýlí nebo dětských nočníčků, ale celá atmosféra tohoto místa. Cítil jsem docela silně jak tam dodnes vyzařuje utrpení a hrůza lidských bytostí, které zde byly mučeny a vražděny. Každému návštěvu doporučuji a náckům dokonce povinně, ale vícekrát bych tam již nevstoupil.


Avatar uživatele
Zlatý

Nacistickej lágr, nepochopitelný a nelidský masový ničení lidí, důstojnosti a životů.
A zároveň i důkaz toho, že lidi jsou z rozkazu schopní udělat téměř cokoli. Spousta dozorců z lágrů byli jinak vcelku slušní lidi, kteří milovali své blízké, ale tohle prostě udělali - buď proto, že kdyby odmítli, byli by tvrdě potrestáni; nebo z důvodu "když to nebudu dělat já, bude to dělat někdo jinej a bude to možná ještě větší sadista" a podobně.


Avatar uživatele
Bronzový

Milá Veverko,
v Osvětimi neumírali jenom židé nebo Romové. Můj dědeček, kterého jsem díky tomuto koncentráku nepoznala, se tam dostal také. Pracoval na poště, kde spolu s ostatními kolegy nedoručoval udavačské dopisy na gestapo. Psala je nějaká bába, která se mstila svým sousedům za blbosti a mnoho jich bylo tímto způsobem pozatýkáno. Poznali takové psaní podle rukopisu a pochopitelně adresy. Jiné dopisy s touto adresou byly psány na stroji a víc "úřednicky". Když na svého bližního napsala několikátý udavačský dopis a pořád viděla, že si pro něj gestapáci nejdou, šla na gestapo zeptat se, jak je to možné. Tam žádný dopis doručen nebyl, tak začalo vyšetřování, při kterém bylo spousta poštovních úředníků pozatýkáno a potom odvezeno do Osvětimi, odkud se nevrátili. Moje babička dostala několik úmrtních oznámení, každé s jiným datumem - nemám valné mínění o pořádku nácků.


Avatar uživatele
Zlatý

Hyperaktivní veverko: Ptáš se co je Osvětim nebo jaké asociace v člověku slovo Osvětim
vzbuzuje ?
Pokud děláš anketu měla by jsi i správně formulovat otázku !

Jinak souhlasím se všemi.

Byla válka a za války jsou trochu jiná pravidla, kterých lidé typu o nichž píše "radak" dovedou využít !!


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud ve své práci uvedeš, že Osvětim, Majdanek jen jen vrcholek pyramidy zvrhlosti několika lidí, kteří dokáží manimulovat s lidskými životy (nebavme se jen o Hitlerovi, ale o Stalinovi, Kambodži, Číně, japoncích, koncetrační tábory měli angličané ve svých koloniích, atd. (co se my víme o zločinech mocných i méně mocných), tak máš mé sympatie. Stačí se podívat kolik pracovně vyhlazovacích táborů bylo na našem území.
Smutné ale je, že některé skupiny lidí tyto "továrny smrti" popírají.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4950
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1505
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.