Pajena

Kdybyste si mohli vybrat, chtěli byste trpět anorexii, nebo obezitou? A proč?

ANKETA : Kdyby jste si mohli vybrat chtěli byste trpět anorexii nebo obezitou a proč ?

Já asi anorexií,je pěkné vidět kosti které skoro nikomu nejdou vidět prostě modelka… než být tlustá jako prase =) Ale napadá mě jestli by mohl i tlustý člověk trpět podvýživou ?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
autacek

Anorexií

Chybí možnost jiná.

Nedávno jsi psala, že máš problém s ledvinami. Vážně si myslíš, že když poslední dva dny jíš normálně, že tělo nepozná, jak jej dlouhodobě huntuješ předchozí období? Takřka nesnídáš, ve škole vynecháváš obědy a večeře vyzvracíš. Je jen otáza času, až ti bude něco vážnějšího, jen se na to přijde v době, kdy ti již nebude pomoci a ani si těch vystouplých kostí neužiješ. A léčba nebude spočívat v tom, že začneš zase jíst, to se pleteš holubičko, bude tě v těle bolet i to, o čem jsi netušila že dokáže bolet. Na dialýze budeš ležet 4 hodiny každý druhý den a cítit, jak ti vysávají krev z těla a na druhé straně zase pumpují zpět, aby ji v nemocničním přístroji vyčistili, neb ti odešly ledviny, schválně se paní doktorky zeptej, až s ní budeš řešit teď třeba jen banální zánět močáku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

Obezitou

… po předchozí otázce jsem dospěl k názoru, že si z nás děláš srandu … chybí jiná odpověď … až tlustí budou hubení, tak hubení budou tuhý …

Lukáš Rusek

Obezitou

Pořád je lepší trpět obezitou než anorexií. V obezitě hrozí velká rizika zejména ucpání cév, infarkt myokardu apod. Ale když máš anorexii v těle je nedostatek minerálů a draslíku, který potřebuješ pro dobrou funkci srdce: Komplikace anorexie. Mentální anorexie může mít mnoho komplikací. Může končit i smrtí. Udává se, že přibližně 5–15 % anorexií končí fatálně. Smrt může nastat nečekaně, nejčastější příčinou bývají poruchy rytmu srdeční činnosti a celkový rozvrat vnitřního prostředí následkem hladovění. Je snížené množství draslíku (to má samo o sobě negativní vliv na srdeční činnost), sodíku i chloridů v krvi, což koreluje s celotělovou dehydratací. A obezita: Obezita je nebezpečné onemocnění především z důvodu komplikací, které ji provází. Velice častá jsou kardiovaskulární onemocnění (postihují srdce a oběhovou soustavu). Je to většinou vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční (např. infarkt myokardu, angína pectoris) a aterosklerotické změny cév, které mohou vést například k mozkové příhodě. Somozřejmě je nejlepší netrpět ničím.

Zdroj: https://nemoci­.vitalion.cz/o­bezita/ https://nemoci­.vitalion.cz/a­norexie/

Michala11

Souhlasím s Jiřím. Anorexie je nemoc fyzická i duševní, obezita je v uvozovkách pouze fyzická.

Jiří Bohumil

Sice nevím proč a kdo otázku uzamkl, ale chtěl bych Tě upozornit na malý rozdíl.
Anorexie je nemoc (a „sakra“ závažná a velmi těžko léčitelná!!!), kdežto obezita je pouze neschopnost potlačit své chuťě a upravit si životosprávu a pohybový režim. To není nemoc, to je pouze o vůli.
A, v tom případě, pokud se tak hloupě ptáš, pochopitelně je lepší být spíše obézní, než onemocnět anorexií.