Angličtině se říká jazyk Shakespera, jak se říká češtině?

Nejlepší odpověď
annas

Vrcholem jazykové dokonalosti je Veleslavínova čeština,tzv. zlatý věk českého písemnictví.

Počátkem 20. století se dlouho používal pojem Čapkova čeština.

Někde jsem četla,že pro češtinu,která popisuje osudy lidí,pro češtinu,kterou vyprávějí obyčejní lidé třeba v hospodě u piva,vyjde jakási přímka: Hašek – Čapek – Hrabal. Hrabalova čeština pro starší a pokročilé-jedna dlouhá věta – 2. pol. 20. st.

Další odpovědi
blesk26

Bohužel s nástupem mladých generací bych se ji nebál označit za zmrzačenou češtinu :(

panenka

Češtině se říká flektivní jazyk,

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ce%C­5%A1tina