kamila44444

Angličtina-Potřebuju úkol.Jenže ho nevím.Angličtina mi nikdy nešla…

Tohle je jediné,co mi může pomoci.Mám za úkol doplnit slova do vět.. některé už mám ale nevím jestli to mám dobře a některé nevím vubec.Prosím pomozte.

Tam kde jsou tečky tak tam mám něco doplnit
ALEC Hi, Anna. This is my brother, Bob.
ANNA Hi, I´m Anna.
BOB Nice........
ALEC We´re ....... to come with us?
ANNA Sorry, I ...... I have a dancing lesson
BOB I´m having a party on Saturday.Do......to come?
ANNA Yes, ......
BOB ...... fancy it, Alec?
ALEC Oh, yes, I´d love to come.

Nejlepší odpověď
quentos

  1. co se tak odpovídá, když je mi někdo v angl. představen? Přece „nice to meet you“ (jsem rád, že vás poznávám apod.) – první tečky.
  2. nejsou dány souvislosti – kam mají Alec a Bob namířeno? Pokud ne, tak si to prostě vymyslím: „We're going to a pub. Would you like to come with us?“ (Jdeme do hospody, chtěla bys jít s námi?)
  3. (Anna) Sorry I'M AFRAID I have a dancing lesson. (Bohužel mám tancování… nebo tato věta už je doplněná? Sorry, I have a dancing lesson – klidně to jde bez toho
  4. Co asi tak Bob nabízí – nechcete přijít? DO YOU WANT to come? (v angl. se ten „zdvořilostní negativ“ v žádném případě nepěstuje, působí naopak nezdvořile).
  5. (Anna) třeba: „Yes, GLADLY (ano, ráda).“ nebo: „Yes, that would be nice.“ nebo „Yes, I'd love to.“

6 (Bob} DO YOU fancy it, Alec? (Chtěl bys/rád bys [taky]? – Je to otázka, takže nic jinýho než „do you“ tam ani nejde.)

Další odpovědi
samicek333

Jestli ti AJ nejde, zkus poprosit učitelku, ať ti to ještě jednou vysvětlí, neměla by odmítnout. Taky jsem s tím měla problémy, ale teď už vím, že to z AJ není to nejtěžší.