Podvodnik12

Angličtina – fiancé a fiancée

Jak se řekne (vlastně spíše napíše) anglicky snoubenec a snoubenka ? Já jsem četl na internetu, že to má být fiancé a fiancée. Někde to bylo napsané bez čárek… Mě udivuje, jak je možné (pokud jsem se to dobře dozvěděl), že se tam píší ty čárky ? Můj dotazy (mé dotazy) tedy zní: Jsou tyto výrazy správné ? A jak případně je to tedy s jejich psaním ? A mimochodem, vyslovují se snad úplně stejně, ne ?
Doplňuji:
Děkuji, přesvědčili jste mě, že znáte všechno :D !

Nejlepší odpověď
quentos

  1. správněji je to s čárkami, a to z prostého důvodu – jelikož jde o přejaté výrazy z francouzštiny; v angl. je lze psát i bez čárek (a jde o výrazy rovněž považované za správné)
  2. ano, výslovnost je u obou stejná, ale odlišná od francouzské – v angličtině [fi'ansei], přízvuk na druhé slabice

Další odpovědi
Vendys2

http://oald8.ox­fordlearnersdic­tionaries.com/dic­tionary/fiance
Myslím, že tihle by to měli vědět ;) :)