postcd

Anglické, nebo Britské ?

Oblasti Anglie a nebo Irska se říkalo snad Anglie, Spojené království, Británie a Velká Británie..

Jaký je dnešní název a jaké slovo použít když chci říci České občanství, akorát to české chci použít na tu anglii?

Nejlepší odpověď
quentos

ponovotny: když už chci machrovat s angličtinou, je třeba se naučit druhý pád (citizenship OF…)

ekvivalentem českého občanství je britské občanství. Anglie je jen část Velké Británie, oficiální název země je Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

Další odpovědi
ponovotny

citizenship United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Doplňuji:
opravuji: citizenship of Unithed Kingdom of Great Britain and Northem Ireland

ponovotny

quentos- dík ;), jsem si to myslel, ale přišlo mi blbý tam dávat of dvakrát za sebou ;), vůbec nechci srovnávat mojí a tvojí angličtinu ;)

ponovotny

vlasně stačí- citizenship of United Kingdom
a v té opravě je navíc h ;) – to jsem ale nešika ;)

quentos

nj… to je rozdíl ve stylistice v ČJ a AJ, Anglánům není nikdy blbý opakovat věci několikrát za sebou :{)> taky jsem si na to dlouho zvykal