Nikča

Anglická verze „Všemu lidu Československé socialistické republiky“?

Nedaří se mi najít žádný rozumný překlad tohoto hlášení do angličtiny. Nevíte o nějakém? Díky!

Nejlepší odpověď
quentos

„To All the People of the Czechoslovak Socialist Republic,“ jelikož to použil i rodilý mluvčí (Američan Robert V. Daniels) do svého díla, všechny ostatní pokusy o překlad už budou „neoficiální“…
Doplňuji:
tak ten odkaz je koukám nefunkční, ale jde o knihu R. V. Danielse „Year of the Heroic Guerrilla: World Revolution and Counterrevolution in 1968“, Cambridge, Mass.: Harvard University Press, 1996.

Zdroj: https://books­.google.cz/bo­oks?id=hepoRA­lyq1MC&pg=PA260&lpg=PA26­0&dq=%22to+all+the+pe­ople+of+The+C­zechoslovak+So­cialist+Republic%22&sou­rce=bl&ots=un­Zsnb2mxc&sig=SJu_GIC­TTHQ3MACxp5UD­byEMEMw&hl=cs&sa=X­&ei=lfcrVbC7Oc­TUavL1gcAL&ved=0­CDcQ6AEwBQ#v=o­nepage&q=%22to%2­0all%20the%20p­eople%20of%20T­he%20Czechoslo­vak%20Socialis­t%20Republic%22&f=fal­se