Lorrien

Anglická gramatika…

Projevuje se nějak pejorativum v anglické gramatice?? Myslím třeba podobně, jako v české…
Doplňuji:
dobře, tohle byla trošku nejasná otázka :D v češtině myslím význam slova (tedy jak to mluvčí „myslí“ a jaký na to má názor). příklad z wiki: zabití – neutrální a vražda – s určitým odmítavým postojem…nebo prostě hanlivá slova ;)

Nejlepší odpověď
quentos

a jak se pejorativum projevuje v české gramatice? Co já vím, tak pejorativnost je záležitost čistě sémantická…
Doplňuji:
i po doplnění je to záležitost sémantiky, ne gramatiky. Pro vraždu má angličtina slovo murder a pro zabití killing, takže v tomto smyslu určitě ano. Navíc je neblaze proslulá obrovským množstvím synonym.