Shikibu

anemie a její příčiny

Dceři po odběru krve bylo zjištěno že má anemii.Jak tato anemie vzniká? Čím a jakými přípravky dodat železo?Tyto potíže má od narození narodila se předčasně o 2 měsíce.

Nejlepší odpověď
Lucimia

Doktorka vám určitě dala preparát železa – tardyferon, ferronat,… je jich spoustu.
Pomůže to. pravděpodobně to bude muset užívat dlouhodobě, když má tuto anemii od narození. Jinak ve stravě je také spousta železa, hlavně v listové zelenině, hovězím mase, játrech, oříškách, apod.

Další odpovědi
Michal

Jistě Vám lékařka předepsala nějaké preparáty,které malé pomohou.Chápu,že hledáte tu nejlepší pomoc pro své dítě.Já bych se pokusil najít zkušeného bylinkáře ,nebo bylinkářku.Věřím bylinám.Pozor na podvodníky!!!

Zdroj: život

Zlatomuska

přírodní potravinové doplnky – i železo najdete na www.zdraviplus.cz, mají tam i poradnu

květák75

Není železo jako železo. Já sama také brala železo jako doplněk stravy a zjistila jsem, že některé mají poměrně nepříjemné vedlejší účinky. V mém případě to byly silné bolesti hlavy a břicha. Takto jsem vyzkoušela několik přípravků a nakonec jsem zůstala u železa od http://qineva.cz/ protože u toho jako jediného, žádné vedlejší účinky nebyly.