Rohlik

Android box – který mi doporučíte?

silně uvažuji o tom, že si pořídím ke své FullHD TV nějaký Android box. Standartní TV již nesleduji a tento Android box bych chtěl využít pro instalaci aplikace Kodi (pokud tam nebude), přes kterou bych sledoval filmy/seriály.
Díval jsem se a třeba na Amazonu je spoustu těchto krabiček od různých no-name firem, že je těžké se v tom orientovat.
V podstatě není pro mě důležité, aby to mělo Bluetooth nebo Wifi – připojím si to přes RJ45 kabel. Co pro mne naopak důležité je, aby tam aplikace Kodi fungovala na 100%.

Máte s nějakým Android boxem zkušenost? Který by jste mi doporučili?

PS: Cenově, včetně poštovného, se chci vlézt do 100$.

Odpovědi
anonym

Pokud chcete primárně aplikaci KODI a nepotřebujete další android aplikace pak nedoporučuji android box ale minipočítač Raspberry PI 3 … ten můžete na aliexpress objednat za nějakých 730 Kč včetně poštovného a pro KODI je to mnohem lepší řešení než libovolný android box. Android boxy většinou mají značně nevyladěný software (setkal jsem se i s případem kdy bylo možné plynule přehrávat videa ve vestavěném čínském přehrávači ale při přehrávání kodi nefungovala hardwarová akcelerace a přehrávání se nepříjemně trhalo) … Do Raspberry PI3 zasunete malou sd kartu o kapacitě 8GB (asi 150 kč … bohatě stačí) na ni nahrajete zdarma dostupné KODI (z adresy www.openelec.tv ) … mini počítač snadno schováte za televizor a ovládáte jej obyčejnou bezdrátovou myší.

anonym

no ale pokud opravdu chcete androdi box, tak vám rád střelím ten svůj který jsem kupoval v dobré víře a nakonec jej rád vyměnil za raspberry pi … klidně vám ho postoupím za 500 přesto že původní cena byla právě těch vámi uváděných 100$ přibližně 🙂

Rohlik

Ze zajimavosti, o jaky Android box se jedna?