Malkin71

Anafora, epanastrofa nebo epizeuxis?

Která z jmenovaných figur je obsažena v této větě: A zase žádné výčitky, žádné lamento, žádný rámus.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se zamyslet. Pokud jste zapomněla (a), definici figur, připomínám je.

Anafora = opakování shodného slova nebo skupiny slov na začátku za sebou jdoucích veršů nebo vět.

Epanastrofa = založena na opakování stejného slova či slovních spojení na konci jednoho a na začátku následujícího ver­še.

Epizeuxis = opakování stejného slova nebo slovních spojení za sebou v jednom verši.