Amnestie 2010 – podmíněný trest

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli se amnestie vztahuje i na:
Když byl soudem uložen podmíněný trest na 8 měsíců za způsobenou dopravní nehodu se zraněním a odebrání řidičského průkazu na 1 rok ( alkohol v tom nebyl). Jestli ano v jakém rozsahu.

Odpovědi
standa

NIKOLI, na tento trestný čin a následné odebrání řidičáku se ´amnestie´ nevztahuje.

Btw:
´amnestie´ se vztahuje na trestný čin „řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění“, a to jen pokud by jednalo o řidiče, který neměl vůbec řidičák, nebo neměl potřebné oprávnění pro daný typ vozidla (např. řízení náklaďáku jen s řidičákem skupiny „B“)