Katuska

amnestie 2010

dobry den chtela bych se zeptat priteli sebrali ridicsky prukaz za alkohol dostal pokutu tri roky zakaz a dva roky podminku tak by mne zajimalo jestli se na neho ta amnestie bude vzahovat diky za odpoved

Odpovědi
standa

´Amnestie´ se na ten typ trestného činu NEVZTAHUJE.

Btw:
Pokud by přítel dostal zákaz řízení ´jen´ za to, že řídil bez řidičáku, tak na tento typ trestného činu se ´amnestie´ vztahuje. Ale stejně by měl problém s jiným trestným činem, a to „maření výkonu úředního rozhodnutí“…

jkjk

Nejde o zadnou amnstii, ale o zacatek ucinnosti noveho trestniho zakoniku. I podle nej je rizeni pod vlivem alkoholu trestnym cinem, tedy zadna zmena.