Zvědavý

„Amerika – země příležitosti“ – Myslíte že je to tak ještě dnes ??

„Šance začít nový život atd. atd..“ Je to tak ještě dnes ? – A bylo to tak vůbec někdy ?? díky
Doplňuji:
Rusko nebo Severní Korea ?!?! Říkám začít nový život ne ho strávit ve vězení nebo o něj přijít.

Nejlepší odpověď
fcoop

Je to jen fráze.
Stejně jako „Sovětský Svaz-mírová hráz“…nebo… „Země ,kde zítra již znamená včera“.
Šanci začít znovu máš téměř kdekoliv.
Základní předpoklady..­.....nemít dutou hlavu,být průměrně pracovitý,mít motivaci a trochu štěstí.
A nevybrat si zemi,kde to prostě nejde.
Například Severní Korea – ovšem tam by znovu začínal jen dutohlav.

Další odpovědi
Drap

Obdobné příležitosti jsou i v celé řadě dalších států. Nakonec i u nás. Vždy se najde někdo šikovný, který svými nápady a přičiněním se stane úspěšným.

setapouch

Driv tam bylo „neomezenych“. Dnes to uz tolik neplati, prinejmensim z duvodu vizove povinnosti a imigracnich uradu. Ale samozrejme prilezitosti jsou stale a s novymi trendy a technologiemi zacinaji nove zlate horecky.

Ale diky globalizaci je to tak temer vsude.

ReHu

Příležitosti jsou všude kolem nás. Bez ohledu na to, jestli tady nebo třeba v USA. Jen je někteří nevnímají, nebo nechtějí vidět.
Druhá stránka pohledu je odměna za stejnou práci.
Kamarád – šikovný um.kovář – občas do USA letěl a říkal, že za stejnou práci má násobně víc zaplaceno než tady.

led

Začať nový život je možné kdekoľvek, stačí odísť zo svojho zaužívaného štandartu.
Aj v Amerike je možnosť začať nový život. Otázka je ale aký, či to bude práve ten, čo hľadáte.
Tak jednoznačne ako midlajs povedať o niektorom národe svoje hodnotenie celého národa objektívne nemožno a ani to nie je pravda. Sú tam takí istí ľudia, ako kdekoľvek na svete. Ako sa javia nám, zvyknutým na malú stredoeuropskosť? Bežný Američan je názorovo a vzdelanosťou ovplyvnený danou kultúrou, vzdelaním, politikou a ekonomikou.
PS.
midlajs, svojho času na otázky v New Yorku, ako sa mi tam páči a či by som tam ostala, som jednoznačne odpovedala: dočasne ano, ale trvalo nie, aj keď ponuka bola lákavá, ale nikdy, opakujem, nikdy by som nehodnotila žiadny národ " jsou hejno blbcu." "Blbci môžu byť len jednotlivci a takí sa nájdu v každom národe.

midlajs

Pro me Americani jsou hejno blbcu. Teatr. Nechtela bych tam zit ani za nic.

lexx

Ne není, celý svět se změnil, k horšímu, bohužel…

fcoop

midlajs – ty ses MUSELA!! narodit v Americe......co?
Nejméně 2×.

gagaga

presne tak..!
ted jsem sla do diskuze s tim, ze se midlajs zeptam, kolik tech Americanu zna osobne !
a i kdyby : nemam rada, kdyz se rika :
Nemci jsou ..
Cesi jsou ..
Americani jsou ..
podivejte se jen tady …jsme vsichni Cesi, a pritom kazdej uplne jinej ..

  • iv-

ten který je

Midlajs ví prdlajs.;-)

střevo

v Americe uš se neřiká, teť je to uš emerika