muhamed

americkeho stafordsirskeho teriera pro 14 leteho?

chtel bych se zeptat jestli kdyz si koupim staforda, tak jestli ho zvladnu vychovat, Mam 14 let. A mam v okoli hodne lidi co tady toho psa maji tak by mi pomahali
Doplňuji:
vseci pisete ze ne kamoska ma taky staforda a posloucha ji na slovo a ji je taky 14
A tam to uz sem si cetl asi pred pul rokem

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

ano

Plemena tohoto typu chovám už více jak 35 let a nevěřím,že při důsledné socializaci,výchově a výcviku bys ho ve svých letech nezvládl.Vyber si dobrého chovatele,který odchovává štěňata správným způsobem a na dobrých tj.zdravých a povahově vyrovnaných jedincích.Štěně si odeber co nejdříve abys ještě stihnul co nejdelší období tzv.„vtiskávání“ . Zároveň bych doporučovala vybrat si raději fenu,ty přeci jenom bývají citlivější,mívají větší vztah ke svému člověku-obzvlášť je-li mužského pohlaví.Samozřejmě dobré rady od zkušenějších neuškodí,ale dávej pozor na „taky-odborníky“,kteří se obzvlášť mezi vlastníky těchto plemen vyskytují poměrně ve vysokém procentu.Odborná literatura ti také může dost pomoci.Na cvičiště je dobré chodit co nejdříve-hned jakmile je štěně dostatečně proočkováno protože se tam naučí vztahu s jinými psy.U psů těchto plemen v rukách laiků jako budeš ty,nedoporučuji rozvíjení zloby, takže výcvik obrany NE !!! Tvůj pes by neměl ani být přítomen nebo vidět nácvik této disciplíny u ostatních psů.Takový pes by neměl vidět to,co v jeho očích vypadá jako napadení člověka psem ! Domluv se na cvičišti jaký mají časový harmonogram. Budeš potřebovat hlavně výcvik poslušnosti.Podle povahy tvého psa a „talentu“,který jistě po několika měsících rozpoznáš, vyber svému psovi další činnost,kterou chcete společně provozovat.Toto plemeno potřebuje hodně změstnat aby z přebytku elánu nebyl na obtíž.Znám tyto psy jako canisterapeutic­ké,záchranářské nebo činné ve sportu zvaném caniscros, dog frisbee -je toho mnoho kde se pes podobné velikosti a temperamentu s mladým,sportovně založeným majitelem mohou vyřádit.Počítej však s tím,že opravdu základem je naprostá spolehlivost ve společnosti jiných psů a lidí.Také počítej s tím,že ne každý bude sdílet s tebou sympatie k tvému psovi a buď připraven na určitou diskriminizaci-což si svým způsobem zavinili majitelé nevychovaných psů sami.Také doufám,že máš podporu rodičů. Dioporučovala bych ti přijet se podívat na každoroční sraz těchto plemen na Křivonosku-kemp u Hluboké,vždy někdy v červnu-dá se zjistit datum.Tam uvidíš,co všechno tito psi dokáží radostně a s nadšením v různých disciplínách. Většina se jich pohybuje bez náhubku,bez šarvátek mezi sebou,pohybují se mezi lidmi a dětmi,poznáš tam několik set těchto psů i jejich majitelů,v mnohých případech ve tvém věku nebo mladičké slečny. a křehké ženy. Hodně štěstí…:D

Další odpovědi
Illines

ne

Ne,je to narocne i pro dospeleho.Muze ti nadelat moc starosti,muze byt rvavy s jinymi psy,je palicaty,nemuzes jit na nej po zlem-toby seti nevyplatilo s jeho strany,je houzevnaty,musi porad byt v pohybu,jak se zacne nudit mas prohrano,je z nekolika plemen a to uz neco vypovida.Sila a jeho nebojacnost je prekvapiva a rychla.Je sice dost oblibeny,ale take je i zatracovan,proto chudak zustane v utulku.Clovek musi mit pevnou ruku,hlas i trpelivost,dat mu volnost a musi se vyradit k povaze sve vlastni.Pokud chces trvdeho teriera,tak si porid foxika a i ten ti da zabrat,ale uz to neni bojovne plemeno,a min starosti si usetris.

Thor841

ne

Doplňuji:
V žádném případě. Tyto bojová plemena v určitém věku když to napíšlu slušně, hrábne jim a je třeba ukázat kdo je pánem, znám i případ že to byl ten pes. Nebudu zde rozepisovat co se stalo s majitelem. 14ti letý kluk to určitě nezvládne. Znám velmi mnoho případů. Se psi pracuji více jak 10 Let. od vojny.

Drap

ne

Raději ne , tento pes potřebuje pokud možno zkušeného a důsledného pána. To že má v okolí spousta lidí takového psa, ještě neznamená, že ti psi jsou skutečně dobře vycvičeni a že některý z nich je skutečný a dobrý psovod. Nejlépe vychovávat takovéhoto psa za pomoci nějakého kynologického klubu v okolí. Pro zčátek by bylo určitě lepší jiné plemeno.
Nelíbí se mi označení "bojové plemeno " to je blbost zavedena novináři. Oficiálně nejsou žádní bojoví psi.. Vše je jen ve výchově, jisté je, že velký pes s pevným stiskem napáchá při kousnutí větší škody než třeba čivava. Bojového psa, agresivního,kou­sajícího, a nezvladatelného lze vychovat i z jezevčíka. Vše je v majitelích

iceT

ne

Jak bys mu ukázal?To bys psa třískal?
Si napřed něco přečti
http://www.am­stat.estranky­.cz/clanky/pe­ce-a-chov.html
Doplňuji:
A co má kámoška,musíš mít i ty?Jako promiň,ale tvoje zmínka -já bych mu ukázal,kdo je pánem-pro mě znamená totéž jak bys řekl,že pokud tě nebude pes poslouchat,tak ho zmydlíš,ale to nic neřeší.Znám chlapa,co má jiné plemeno,taky velké,a já být chlapem,tak mu dám pěstí přes hubu,protože to jak on se chová ke svým psům je odpornej hnus a humus.
Neříkám,že ty jsi taky takový,ale pes musí mít ze svého pána RESPEKT,ale ne STRACH,mezi těmito dvěma pojmy je propastný rozdíl.
Okrem toho,pokud ti takového psa povolí rodiče,tak si ho měj,ale měj také na paměti,že ty za něho budeš zodpovědný pokud v důsledku špatného výcviku pokouše tebe nebo někoho jiného.

muhamed

proc si to myslite?

muhamed

ja bych ukazal kdo je panem