Jrkuft

Americká auta, možná i jiná, mají hned vedle normalních světel i rozsvícený malý oranžový. Proč?

Americká auta, možná i jiná, mají hned vedle normalních světel i rozsvícený malý oranžový.
pokaždý když se kouknu do zrcátek mám v tom bordel a musím se podívat znova.
Proč to tak mají?

Nejlepší odpověď
cochee

No asi proto, že to tak v Americe mají předepsáno zákonem :) můžeš to přirovnat k obrysovkách na našich kamionech nebo i starších osobácích. Pokud se podíváš zezadu, tak třeba zjistíš, že americká auta nemají vzadu klasické oranžové blinkry (nebo aspoň starší auta), blikají červeně. Taky nemají povinnou SPZ vepředu.

boreczech: nejsem si jistý, jestli náš zákon ještě zná pojem poziční světla, ale určitě nejsou vždy povinná. Povinná jsou bílá světla obrysová vepředu (kromě tlumených, dálkových a směrových) a koncová červená vzadu (kromě brzdových a směrových). Obrysovky jsou snad povinné na velkých vozech, pokud přesahují nějaký rozměr, ale nejsem si jistý.

Další odpovědi
anonym

americká auta to mají vše jinak a proto ho u nás nepřihlásíš, jen po úpravách, nebo nějaké výjimce, což potvrdí STK.
ta oranžová budou asi nějaká poziční. u nás musí být poziční v předu bílá, vzadu červená