Misirik

Jak vyřešit problém s ovladačem AMD Catalyst?

Asi před rokem jsem se hrabal v AMD Catalyst ovladači a potom mi začala blbnout grafika, až přestala fungovat úplně, při zapínání počítače zamrzala obrazovka a po několika přeinstalacích systému Windows 7 jsem zjistil, že problém je stále v tomto ovladači, protože pokud není nainstalovaný, tak notebook běží jak má a grafika funguje. No grafika funguje ale, hry např. Metro Last Light nefungují, jak mají (průhledné textury, protažené modely až kamsi do pryč, a různý jiný blbosti). Ví tu někdo o nejakém řešení? Formátovat disk nechci kvůli tomu, že už když jsem ho koupil, byl disk rozdělen na několik částí, na jedné části je instalace Windows 7, když to z ní nabootuju, bojím se, že by se tím smazala.

Notebook: HP ProBook 4530s
Screenshot: http://uloz.to/xmxThqy­e/amd-png

Mám tam ovladače Intel ze stránky HP a ten Catalyst se mi nechce stahovat, když vím, že zase notebook nezapnu. Pokud to nepůjde jinak, zformátuju ho.

Odpovědi
jáára

Problém bude v přepínání grafik. Máš dedikovanou, nějaký Radeon a integrovanou v procesoru. Asi bych použil ovladače od HP. – pro začátek.

Muffz

To, ze jede PC bez nainstalovani Cataclyst ovladacu je v pohode, protoze si PC vystaci s integrovanou grafikou. To je taky duvod, proc ti blbnou hry – jedes na minimalni vykon z integrovane grafiky, misto toho, abys jel z AMD.

Mas nainstalovane ovladace jak pro grafiku, tak pro sadu cipu? Pokud jsi stahoval nejnovejsi ovladace grafiky, zkus stahnout nejstarsi (nekdy nejnovejsi neznamena nejlepsi).