Pavla98

Jak moc je obvyklé se před zákrokem v lokální anestezii na chirurgii zcela vysvléct?

Zdravim, jak moc je obvykle se pred zakrokem v lokalni anestezi (nebo i celkove, ale v ambulantnim rezimu) na chirurgii (mimo stomatologii) zcela vysvlect? A pokud ano, tak je to v nejake predsini a clovek si pri prechodu na sal veme andela nebo se to neresi a tech par kroku prejde nahy pripadne vysvleceni z obleceni je primo na sale / malem operacnim salku …a az pri ulehnutí je zakryt zelenym prosteradlem? Moc jsem toho na netu nenasla, tak bych se chtela zeptat, jake kdo ma zkusenosti s timto druhem chirurgie.

aaa

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jde o to, že v případě komplikací (zástava dechu, srdce, anafylaktický šok po nějaké anestézii či jiné látce apod.) se nemuseli zdržovat nějakým svlékáním tě z navlečených (někdy i velmi těsně navlečených) hadrů.

Anděla v případě potřeby z tebe strhnou razdva! Třeba ségra – je alergická na některá anestetika, zubařka se nezeptala a ona ve stresu (bojí se víbůhproč zubaře) se neozvala… rozdýchávali ji s masáží srdce, než přijela „rychlá“… ;) :)

Další odpovědi
marci1

Nemusíš se obávat, nikdo nahý tam nechodí. Pacient dostane ochranný oděv (tzv. anděla) a převleče se v šatně (alespoň z mé zkušenosti). 🙂

iceT

I já při trhání osmiček jsem musela do prádla, do nemocniční košilky. Převlékala jsem se v kabince.

mosoj

A co na gynekologii tam to také řešíš? To tě také nemine.

da ny

Někde je kabinka, jinde jen zástěna. S košilkou nebo bez ní.....
Záleží na tom kde a co se provádí za výkon. Někdy do spodního prádla, jindy nahoře bez, ale s kalhotama.
Příliš obecný dotaz (chybí upřesnění.
Nároky jednotlivých pracovišť mohou být odlišná.
A ano, je to běžné, obvyklé

Shoehardt

Před 5-ti lety jsem byl na drobné chirurgii s výrůstkem na uchu. Jakmile jsem dorazil na zákrok, sestra mi řekla: „Svlékněte se do trenýrek a běžte na operační sál“. Jelikož jsem si představoval, že se to bude konat v křesle v ordinaci, tak mě to docela dostalo. Tak jsem ji odpověděl, že jsem tady s uchem. Na to mi znovu zopakovala tu první větu. Takže jsem se svlékl do trenýrek, šel na operační sál a lehl si. No a pak na mě hodili to prostěradlo a obstřihli kolem ucha. Tož taková je moje osobní zkušenost 🙂

led

Záleží od samotného zákroku. Rozdiel medzi anestéziami:
Pri celkovej anestézii anestetiká účinkujú komplexne na mozog a ovplyvňujú aj vedomie, pamäť, obranné reakcie celého tela. Pri lokálnej anestézii sa ovplyvňujú nervové zakončenia v bezprostrednom okolí operačného poľa.
Vlastná skúsenosť:
Pri skladaní puzle z kostí mojej ruky, som bola v celkovej anestézii, takže ani neviem, čo som mala na sebe. ale pri vyťahovaní klincov som bola pri lokálnej anestézii normálne v „civile“, len ruka bola čiastočne obalená.

tony2412

V ambulanci na chirurgii mi vyoperoval doktor na ruce lipom a musel jsem se svléknout v předsíňce jen do boxerek a tak jsem ten zákrok i absolvoval.

Pavla98

da ny: Jedna se o dve pihy na trupu

Takze „nejhure“ svleknuti do kalhotek za zastenou bez kosilky a pak ulehnuti na stul?

Pavla98

marci1: A pod andelem tedy nic nema? Jsem myslela, ze andel se musi pred ulehnutim na „stul“ sundat…