Darkmichal11

Co se stane při přesažení 40denní lhůty na vyřízení reklamace produktu koupeného na Alza.cz na IČ (na firmu)?

Pročítal jsem reklamační podmínky na stránkách Alzy, ale nikde jsem nenašel, co se stane při překročení lhůty na vyřízení reklamace (40 dnů) produktu koupeného na firmu. Bere se to jako porušení prodejní smlouvy?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud není reklamace vyřízena ve lhůtě 30 dní, máš právo odstoupit od smlouvy. Tedy alespoň podle obč. zákoníku. Je však možné, že jelikož je to na firmu, bude se to řídit obchod. zákoníkem a tam to může být jiné, ale nejsem si jist.

Dochy

Kapitán: Asi reklamuje Teslu 😉
https://www.al­za.cz/tesla-x-100d-d4977589.htm